Wieliczka Noclegi, zwiedzanie

0
1584
zwiedzanie wieliczki

Na tle wielu atrakcyjnych miejsc, Wieliczka a co za tym idzie kopalnia soli jaka tutaj występuje i jest dopuszczona do zwiedzania zajmuje bardzo wysokie miejsce. Świadczy o tym, setki tysięcy turystów nie tylko z naszego kraju ale całego świata, która od wielu lat systematycznie przybywa by poznać to specyficzne miejsce. Pewnie, że kopalnia soli w Wieliczce to coś unikalnego na mapie atrakcji turystycznych w naszym kraju, a nawet takie które można przedstawić wręcz w oryginalny sposób. W końcu bądź co bądź możemy nie tylko zjechać kilkaset metrów pod ziemię, lecz przede wszystkim poznać tą kopalnie z odpowiedniej do tego perspektywy, mało tego istnieje kilka metod jej zwiedzania.

Rekreacyjna trasa, to oczywiście rozwiązanie dla tych, którzy bez żadnego większego wysiłku, chcą zwiedzić kopalnie soli w Wieliczce, choć bardziej ciekawiej pod tym względem prezentuje się trasa górnicza. Możemy zatem w tej sytuacji wcielić się w rolę ewentualnych górników, dowiedzieć się więcej na temat ich pracy a co najważniejsze wczuć się nijako w ich rolę poprzez poznanie poszczególnych czynności lub etapów wydobywania soli. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż bardzo wiele osób zapewne wybierze taką opcję co zresztą nie stanowi zbyt dużego zaskoczenia, nie chodzi tylko o sam ubiór ale wręcz obcowanie z zawodem samego górnika.

Wieliczka to nie tylko sama kopalnia

Dużo osób nie jest świadomych, iż Wieliczka to nie tylko sama kopalnia ale także co ciekawe uzdrowisko, zatem odbywa się tutaj leczenie czy też istnieje możliwość skorzystania z turnusów jakie odbywają się nie tylko na ale również pod ziemią. Warunki jakie tam panują, w pełni pozwalają na zadbanie o nasze zdrowie, sól która unosi się w powietrzu wpływa korzystnie na drogi oddechowe, możliwość poprawy sprawności fizycznej czy też pomocy w leczeniu wielu poważnych dolegliwości oraz schorzeń.

Tężnia Solankowa to kolejne miejsce które w kontekście Wieliczki należy wymienić, także gdy idzie o nasze zdrowie lub chęć przebywania właśnie tam gdzie możemy o nie zadbać. Podziemne muzeum Żup Krakowskich jest nijako miejscem do jakiego zmierzają wszyscy bez względu na rodzaj obranej trasy czy też wręcz szlaku, i co najważniejsze to wręcz coś niespotykanego na skalę światową.

Skorzystaj z możliwości nocowania i zwiedzania Wieliczki

Nie brakuje tutaj miejsc noclegowych, pensjonatów względnie hoteli  – www.soray.pl – a tym samym prywatnych kwater z których skorzystać mogą ewentualni turyści, także gdy idzie o okoliczne co do tego miasta. Jednak możliwość nocowania pod ziemią, jest czymś co na pewno należy uwzględnić jednocześnie może to być świetna okazja do połączenia zwiedzania Wieliczki z jednoczesnym wypoczynkiem oraz rekreacją. Znajdująca się 125 metrów pod ziemią Komora Słowackiego lub 10 metrów niżej Komora Stajni Gór umożliwiają nam właśnie nocleg, gwarantując idealne warunki do ewentualnego wypoczynku.

Niech więc będzie to nie tylko okazja by zwiedzić Wieliczkę, lecz poznać także jej całe turystyczne możliwości jakie zapewne ma nam do zaprezentowania oraz zaoferowania. Nocowanie w takich warunkach a więc pod ziemią, to szansa do niezapomnianych wspomnień, także odskocznia od bardziej klasycznych i tradycyjnych rozwiązań co zresztą nijako przemawia na korzyść nocowania właśnie w jednym z powyższych miejsc. Jeżeli zatem zastanawiamy się czy warto przybyć do Wieliczki tym samym gdzie warto zadbać o nocleg, to zapewne powyższa alternatywa wydaje się oryginalnym, ciekawym a przy tym wręcz innym sposobem na zadbanie o nocleg.

Kopalnia w Wieliczce to nie tylko idealne miejsce dla kogoś, kto zamierza odwiedzić jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych naszego kraju, ale również przeżyć niesamowitą przygodę lub docenić walory tego jakże atrakcyjnego miejsca. Dodatkowo ma w planach skorzystać z możliwości zadbania o własne zdrowie, w końcu bądź co bądź turnusy lecznicze cieszą się od dosyć dawna bardzo dużą popularnością a samo miasto którym jest Wieliczka stara się stawiać właśnie na odbieranie go jako dbającego o zdrowie swoich gości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here