Przewijaki, do czego służą?

0
1789
Przewijak dla niemowlaków

Przewijak jest specjalnym meblem, znajdującym się w pokoju dziecięcym. Dzięki niemu łatwiej jest nam przewinąć dziecko, w sytuacji gdy jest potrzeba. Zazwyczaj jest w kształcie prostokąta z miękkim materacem, pokrytym wodoodpornym materiałem.

Boki przewijaka są wyższe od podstawy. Dzięki takiej konstrukcji, dziecko jest odpowiednio zabezpieczone. Niektóre modele są wyposażone w specjalne dodatki, takie jak: szafki, szuflady, półki do przechowywania akcesoriów dziecka.

Rodzaje przewijaków

Przewijak nakładany na łóżeczko, jest najczęściej wybieranym modelem przez rodziców. Składa się z usztywnionej podstawy, która jest pokryta wodoodporną ceratą. Na ceratę nakładana jest pielucha, wykonana z tetry lub flaneli. Ten rodzaj przewijaka, dedykowany jest dla maluchów w pierwszych miesiącach życia (do 4 miesiąca).


Przewijak naścienny, jego zaletą jest to, że sami możemy zdecydować na jakiej wysokości go zamontujemy. Wysokość ma być dostosowana do rodzica. Dodatkowo wyposażony jest w półeczki. Jest to dodatkowa przestrzeń na przetrzymywanie kosmetyków dziecka. Jest to rodzaj przewijaka, który można złożyć. Dzięki temu nie zajmuje nam dużo miejsca w mieszkaniu. Przed wyborem należy sprawdzić, maksymalne obciążenie.

przewijaki - rodzaje

Komoda z przewijakiem, sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Jest wygodna w użytkowaniu i stabilna. Dodatkowo ma szuflady, w których mogą być przechowywane rzeczy dziecka. Gdy nasz maluch podrośnie na tyle, że przewijak będzie zbędny taką komodę można zdemontować. Usuniemy przewijak i zostanie sama komoda.

Mata do przewijania, najtańszy rodzaj przewijaka. Wypełniona jest miękką gąbką, pokryta wodoodporną ceratą. Zaletą maty jest to, że może być nałożona na każdy mebel oraz że może być prana w pralce.

Jaki przewijak wybrać?

Przed zakupem należy się zastanowić, który model będzie dla nas najbardziej użyteczny. Zwróć uwagę na ilość miejsca, wielkość i konstrukcję. Najważniejsze jest, żeby przewijak był stabilny i bezpieczny w użytkowaniu. Należy również obejrzeć go z każdej strony, przewijak nie może mieć żadnych ostrych elementów.

Przeczytaj też: http://www.istaszow.pl/jakie-wybrac-przescieradla-do-lozeczek-dla-niemowlakow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here