L-karnityna – skuteczne odchudzanie

0
1355
l-karnityna
fot. pixabay.com

Piękna, szczupła sylwetka to marzenie większości z nas. To trudne i wymagające wyzwanie, dlatego najczęściej szukamy rozwiązań, które pomogą nam w osiągnięciu tego celu. To, na co powinnismy zwrócić w tym wypadku największą uwagę to bezpieczeństwo. Zasypywani jesteśmy reklamami preparatów wspomagających odchudzanie, jednak wiele spośród nich jest szkodliwych dla naszego organizmu. Przyniosą nam więcej szkody niż pożytku. Aby tego uniknąć zadbajmy o to, by preparaty, którymi chcemy się wspomóc miały naturalne pochodzenie. Jedna z takich substancji jest l-karnityna.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/l-karnityna-dziala-wspomaga-spalanie-tkanki-tluszczowej/

L-karnityna – pochodzenie i działanie

L-karnityna to preparat, który docenia coraz więcej osób. Ma na to wpływ jej skuteczność zauważalna w w efektach, a także bezpieczeństwo stosowania. Czym zatem jest l-karnityna i jak działa na nasz organizm?

L-karnityna to środek odżywczy, który wspiera metabolizm. Opera się on na działaniu l=karnityny, która naturalnie stanowi skład tkanki mięśniowej. Za jej pośrednictwem transportowane są kwasy tłuszczowe, a tym samym przemieniane na energię. W ten sposób l-karnityna przyspiesza spalanie tłuszczu. Jej działanie jest w pełni bezpieczne. Rekomendują ja dietetycy, a sportowcy chętnie sięgają po nią jako po niezawodne wsparcie.

L-karnityna – źródła

L-karnityna jest naturalnie wytwarzana w naszym organizmie. Do tego procesu niezbędne są jednak witaminy C, B%, B3, a także żelazo. L-karnitynę możemy również dostarczać w określonych produktach spożywczych. Największym źródłem l-karnityny jest czerwone mięso, jednak w nieco mniejszej ilości zawiera go również drób, a także ryby. L-karnitynę możemy dostarczać organizmowi również wraz z nabiałem i produktami mlecznymi.

Przeczytaj tez: http://www.istaszow.pl/jak-rozpoczac-diete/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here