Manekiny, torsy i ekspozytory – wyposażenie, które warto mieć w sklepie

0
1964
Manekiny, torsy i ekspozytory – wyposażenie, które warto mieć w sklepie

Spośród elementów wyposażenia sklepów odzieżowych niewątpliwie najbardziej charakterystyczne są manekiny, torsy i ekspozytory, pozwalające na ukazanie odzieży lub dodatków tak, jak będą prezentować się podczas noszenia. Takie modele występują dosłownie w każdym miejscu, w którym sprzedawane są ubrania – zarówno w ekskluzywnych butikach, jak i sieciówkach czy second-handach. Podpowiadamy, jak dobrać je, by możliwie najlepiej ukazać oferowany asortyment.

Manekiny, torsy czy ekspozytory? Co wybrać?

Szczególnie przy zakładaniu sklepu pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Manekiny, torsy i ekspozytory pełnią tę samą funkcję – chodzi o to, by ukazać oferowane ubrania i dodatki. I właśnie to należy wziąć pod uwagę – modele ukazujące pełną sylwetkę niekoniecznie sprawdzą się w ekspozycji bielizny, a już w ogóle nie nadają się do prezentacji biżuterii. Dlatego najlepiej dobierać manekiny, torsy i ekspozytory tak, by w pełni wykorzystać kukłę – a więc model dłoni do biżuterii, manekin tors do bielizny lub t-shirtów, a pełną postać do proponowanych zestawów.

Manekin tors – nie tylko w sklepie odzieżowym

Warto pamiętać, że manekiny-torsy doskonale sprawdzają się zarówno w typowych butikach, jak i sklepach, w których ubrania są tylko dodatkiem – na przykład w punktach z pamiątkami, gdzie przy okazji sprzedaje się koszulki. U producentów takich jak https://sklep.moremannequins.pl/torsy-ekspozytory.7 można kupić różne modele, zarówno przedstawiające pełną sylwetkę, jak też torsy i ekspozytory.

Ekspozytory dłoni warto wykorzystywać np. w sklepach z biżuterią i dodatkami. Z kolei manekiny torsy często można zobaczyć w sklepach sportowych, zwłaszcza oferujących personalizację koszulek czy np. sprzęt wspinaczkowy – trudno ukazać, jak wyglądają uprzęże i jak są zbudowane bez umieszczenia ich na modelu.

Manekiny-torsy często są jedynym rodzajem manekinów w sklepach z bielizną. Jest tak dlatego, że do pokazania, jak prezentuje się bielizna taki model tułowia w zupełności wystarczy – a przy tym zajmuje dość niewiele miejsca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here