Jak działa e papier?

0
1479
Jak działa e papier?

Papier elektroniczny w dzisiejszych czasach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak on w rzeczywistości działa. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedź na to i wiele innych pytań.

Jak działa papier elektroniczny?

E papier na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od ekranów LCD. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że różnica pomiędzy obiema technologiami polega w dużej mierze na wykorzystaniu światła. Tradycyjne wyświetlacze ciekłokrystaliczne (stosowane na przykład w tabletach) posiadają oczywiście wbudowane oświetlenie. E papier (stosowany na przykład w czytnikach książek elektronicznych) korzysta jedynie ze światła odbitego. Warto jednak wspomnieć o tym, że niektóre modele mogą być dodatkowo wyposażone w specjalne lampki.

Osoby, które kierują swój wzrok na ekrany LCD, tak naprawdę wpatrują się w dość silne źródło światła. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że długotrwałe wpatrywanie się w ekrany LCD może doprowadzić do uszkodzenia wzroku. Problem ten nie dotyczy oczywiście papieru elektronicznego, który w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jakie zalety ma papier elektroniczny?

Jak wspomniano powyżej największą zaletą papieru elektronicznego jest to, że jest on w 100% bezpieczny dla wzroku. Dzięki bardzo ostremu i jasnemu tekstowi, można czytać elektroniczne książki nawet przez wiele godzin. E papier jest dobrze widoczny w słońcu i co najważniejsze może pochwalić się szerokim kątem widzenia.

Dla wielu osób największą zaletą papieru elektronicznego będzie również niewielki pobór energii. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale e papierowe ekrany pobierają energię jedynie przy zmianie stron. Elektroniczne czytniki e-book nie muszą posiadać dużych baterii, dzięki czemu urządzenia są bardzo cienkie i lekkie.

Dlaczego warto postawić na elektroniczny papier?

Elektroniczny papier doskonale sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz (nawet przy dość słonecznej pogodzie). Korzystanie z tabletów i telefonów komórkowych na plaży nie jest prostym zadaniem, dlatego też elektroniczny papier zdobywa coraz większą popularność.

Na samym końcu warto wspomnieć o ochronie środowiska. Elektroniczne książki są nie tylko bardzo wygodne i tanie, ale przede wszystkim ekologiczne, dlatego też warto na nie postawić.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały znalezione na unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here