Bilety promowe do Szwecji, czyli jak dotrzeć do kraju trzech koron?

0
1829
Bilety promowe do Szwecji, czyli jak dotrzeć do kraju trzech koron?

Podróż do Szwecji nie musi być droga. Do wyboru mamy kilka ciekawych rozwiązań i tylko od naszych preferencji zależy to, z którego skorzystamy. W jaki sposób możemy więc dostać się do kraju trzech koron?

Czy warto dotrzeć do Szwecji samochodem?

Auto to obecnie jeden z najbardziej popularnych środków lokomocji. Liczba samochodów na świecie nieustannie rośnie. Pokonujemy nimi krótkie dystanse, ale i dalsze podróże nie stanowią dla nas problemu. Szczególnie wtedy, gdy podróżujemy całą rodziną. Nocowanie w przyczepie kempingowej też ma swoje uroki, przez co wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Oczywiście, bezpośrednie połączenie drogowe między Polską a Szwecją nie istnieje. Aby dotrzeć autem do Skandynawii musimy pokonać ponad 1300 kilometrów. Trasa prowadzi przez Niemcy i Danię. Następnie mostem Oresund dotrzemy do Malmo. Alternatwą może być podróż promem z Helsingor do Helsingborg, która trwa 20 minut. Pokonanie tak długiej trasy zajmie nam około doby. Nie jest to więc najbardziej komfortowa forma podróży. Zdecydowanie szybszą metodą będzie skorzystanie z połączeń lotniczych. Do wyboru mamy loty do Sztokholmu, Nykoping, Malmo, czy Goteborga. Czas przelotu, w zależności od połączenia, wynosi od dwóch do nawet czterech godzin. Jeśli dokonamy rezerwacji odpowiednio wcześniej, to za bilet zapłacimy około siedemdziesięciu złotych. O transport z portu lotniczego do centrum danego miasta także nie musimy się martwić. Na trasie kursują bowiem autobusy, które są zsynchronizowane z godzinami przylotów i odlotów.

Czy warto kupić bilety promowe do Szwecji?

Jeśli nie przepadamy za samolotami, a podróż samochodem nie wchodzi w grę, to bardzo dobrą alternatywą okazują połączenia promowe. Polaków najbardziej interesują rejsy do Szwecji na trasie Świnoujście – Trelleborg, Świnoujście – Nystad, Gdańsk – Nynashamn oraz Gdynia – Karlskrona. Porty docelowe są dobrze skomunikowane z największymi szwedzkimi miastami, co ułatwia podróż. Bilety promowe do Szwecji możesz kupić za pośrednictwem strony internetowej. Wystarczy, że klikniesz tutaj https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,szwecja.html. Bez wychodzenia z domu możesz zarezerwować bilet na przeprawę uwzględniającą wszystkie typy pojazdów. Kupując bilety promowe do Szwecji warto też zapoznać się z regulaminem przewozu. W większości rejsów chociażby nie jest bowiem wymagana rezerwacja kabin. Jednak inaczej jest na trasie Gdynia – Karlskrona, gdzie przy rejsach nocnych jesteśmy zobligowani do rezerwacji. Jeśli więc chcemy uniknąć przykrych niespodzianek, sprawdźmy wszystko przed rozpoczęciem podróży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here