Jak wybrać dobre kapcie do domu i pracy?

0
1624
Jak wybrać dobre kapcie do domu i pracy?

Wygodne obuwie wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego zarówno w pracy, jak i domu powinniśmy chodzić w wygodnych kapciach, które nie pogorszą stanu naszego zdrowia. Z jakich typów warto więc korzystać?

W czym poruszać się w pracy?

Rodzaj obuwia w pracy zależy od stanowiska, które piastujemy. Pewne rzeczy są jednak wspólne dla wszystkich typów. W pracowniczym obuwiu spędzamy od kilku do nawet kilkunastu godzin. Buty te muszą więc być wygodne i wytrzymałe. Dobrze by było, gdyby były wykonane z naturalnych materiałów. Wówczas będziemy mieć pewność, że but będzie przepuszczał powietrze, co zapobiegnie nadmiernemu poceniu się stopy. Dlatego pracownicy szkół, przychodni i szpitali chętnie decydują się na tzw. obuwie medyczne. Najczęściej jest ono wykonane ze skóry naturalnej, a wysokie podbicie regulowane przez trzy paski zapewnia komfortowe noszenie. Dzięki temu stopa jest ułożona prawidłowo, oddycha i nie odczuwa bólu. Dlatego każdy może dopasować obuwie do kształtu własnej stopy. Możemy to zrobić nawet przez internet. Wystarczy kliknąć chociażby w ten link https://pantofelek-sklep.pl/. Producenci podają tabele rozmiarów, dzięki czemu na pewno wybierzemy ten właściwy. W przypadku pracy na budowie lub w magazynach potrzebujemy butów, które lepiej ochronią nasze nogi przed wszelkimi uszkodzeniami. Dlatego obuwie BHP także jest dostępne w różnych wariantach. Wyróżniamy chociażby buty bezpieczne, ochronne i zawodowe. Każde z nich charakteryzuje się konkretnym poziomem ochrony.

Kapcie do domu – jaki mamy wybór?

W domu natomiast powinniśmy postawić przede wszystkim na wygodę. Wybór modeli jest bardzo zróżnicowany, co pozwala nam dopasować kapcie chociażby do pory roku. Latem dobrym rozwiązaniem mogą być bowiem skórzane klapki. Naturalny materiał gwarantuje odpowiednią wentylację, dzięki czemu nie przepocimy w nich stóp. Nie będziemy też mieli problemu z bólem lub niewłaściwym ułożeniem nogi. Na chłodniejsze dni warto wybrać kapcie materiałowe. Znajdziesz je pod tym linkiem https://pantofelek-sklep.pl/pl/kapcie. Wykonuje się je z filcu lub bawełny. Są one dobrze wyprofilowane, dzięki czemu będziemy się w nich czuć komfortowo. Kapcie bawełniane są ciepłe, ale nie powodują przepocenia. Jeśli chcemy natomiast zapewnić sobie ciepłe obuwie w najmroźniejsze dni w roku, to powinniśmy postawić na kapcie z owczej wełny. Wówczas nigdy nie odczujemy chłodu w stopy. Jak widać, producenci oferują kapcie w rozmaitych wariantach. W ten sposób żadna grupa docelowa nie jest pominięta i każdy znajdzie takie buty, jakich aktualnie potrzebuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here