Sól bocheńska

0
2414
sól bocheńska
fot. pixabay.com

Czy wiesz, że istnieje sól, która ma właściwości prozdrowotne? Zazwyczaj lekarze mówią nam, żeby unikać soli, która ma szkodliwe działanie na nasze zdrowie i my tego się trzymamy. Jednakże istnieje rodzaj soli, który jest wskazany dla wszystkich osób! To sól bocheńska. Sprawdź, na czym polega jej magia!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/sol-bochenska-czyli-dar-natury/

Co to jest?

Sól bocheńska to sól jodowo-bromowa, którą wydobywa się ze złóż w okolicy Bochni. Ma ona charakterystyczną wysoką zawartość składników mineralnych, a więc może być z powodzeniem wykorzystywana w medycynie, kosmetykach oraz ma dobry wpływ na naszą skórę.

Sól bocheńska posiada w swoim składzie takie związki mineralne, jak jodki oraz bromki, sód, chlorki, magnez, żelazo, wapń. Dodatkowo zawiera ona 18% wody, a 0,5% stanowią składniki nierozpuszczalne w wodzie.

Stosowanie w lecznictwie

Sól bocheńską można dodawać do kąpieli, a i to wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Sól ta rozmiękcza naskórek oraz pozwala na lepsze wchłanianie składników mineralnych, które się w niej znajdują. Dodatkowo ma ona właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz antyseptyczne.  Doskonale sprawdzi się dla osób cierpiących na łuszczycę.

Może być również pomocna w sytuacji zapalenia korzonków, reumatyzmie, zwyrodnieniami kręgosłupa, problemach ze stawami oraz w trakcie rekonwalescencji. Po sól bocheńską warto również sięgnąć w sytuacjach zaburzenia pracy układu krwionośnego, chorobach układu oddechowego oraz przy niedoczynności tarczycy, zapalenia jajników i przydatków.

Stosowanie w kosmetyce

Sól bocheńska stanowi podstawę do peelingów ciała, żeli pod prysznic, musujących soli do kąpieli, a także znajduje się w kosmetykach do pielęgnacji dłoni oraz stóp, a nawet w środkach ujędrniających, nawilżających i zmiękczających. Korzystają z niej również chętnie sportowcy.

Można jednak zakupić samodzielnie sól bocheńską i wykonać z niej świetny peeling! Wystarczy nam ulubiony olejek oraz sól. Po wymieszaniu mamy zdrowy, tani i efektywny peeling domowej roboty!

Przeczytaj też: http://www.beyouty.pl/kozie-mleko-pic-czy-nie-pic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here