Rodzaje klamek zewnętrznych

0
1715
Rodzaje klamek zewnętrznych

Klamki zewnętrzne to główny atrybut drzwi wejściowych, które są ważnym elementem wystroju każdego domu. Same okucia są elementami konstrukcyjnymi, które są przymocowane do drzwi w celu poprawy ich wyglądu i funkcjonalności. Najczęściej klamki są wykonane z metalu, asortyment tych produktów stale się powiększa, więc zawsze można wybrać coś według swojego gustu.

Klamki są elementem zdobniczym, który pozwala dekorować drzwi, szczególnie popularna jest chromowana okładzina klamek. Produkty te są podstawowym elementem sterującym drzwi, częścią funkcjonalną, która zapewnia możliwość ich otwierania i zamykania. Z reguły drzwi są wyposażone w parę uchwytów po obu stronach skrzydła.

Klamki zewnętrzne

Można wyróżnić dwie główne klasyfikacje: jest to zakres zastosowania, tj. typ drzwi, odpowiedni do montażu uchwytu i cechy konstrukcyjne.

Drzwi wejściowe odgrywają rolę elementu ochronnego: chronią dom przed nieproszonymi gośćmi, a także przed zimnem, przeciągami i innymi negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Dlatego też zestaw klamek zewnętrznych do drzwi wejściowych przedstawia zestaw wymagań:

  • Trwałość i niezawodność – klamki są ważną rzeczą, bez której nie można wejść do domu. Właściwości izolacji termicznej: instalacja musi zakładać brak luk i szczelin, aby zapewnić zachowanie ciepła we wnętrzu pomieszczenia.
  • Estetyczny atrakcyjny wygląd: klamka powinna być w harmonii z projektem skrzydła drzwiowego, a także idealnie pasować do wspólnej zewnętrznej lub wewnętrznej strony drzwi zewnętrznych.
  • Zgodność z oczekiwanymi obciążeniami: w przypadku masywnych drzwi należy wybrać odpowiednie okucia. Klamki do drzwi wejściowych produkowane są z aluminium, znalu, stali nierdzewnej. Cena klamek zewnętrznych wynosi od 90 do 260 złotych.

Nowoczesne trendy w projektowaniu modnych klamek do drzwi wejściowych

Duże klamki zewnętrzne to najnowszy trend w projektowaniu. W dużej klamce jest coś stylowego, niezależnie od kształtu. A biorąc pod uwagę rozmiar nowoczesnych drzwi, ma to sens.

  • Drewniane drzwi wejściowe

Drewniane drzwi zawsze wyglądają atrakcyjnie i mogą stanowić stylowe wejście. Okrągłe pokrętło z pewnością doda gracji takim drzwiom, zwłaszcza, jeśli jest grube i wysokie. Tutaj złoto-brązowe drewno dobrze komponuje się z szarymi ścianami i podłogą. Pięknie będą wyglądały klamki ze znalu, aluminium w złotym odcieniu.

  • Metalowe drzwi wejściowe

  Duże klamki zewnętrzne są odpowiednie do drzwi z różnych materiałów. Metalowe drzwi mogą być również całkiem nowoczesne, zwłaszcza, jeśli ich klamki nie są nudne. Nawet proste zardzewiałe metalowe drzwi mogą uzyskać natychmiastową zmianę stylu dzięki zauważalnej efektownej rękojeści. Jest to świetne rozwiązanie dla zewnętrznych powierzchni w stylu przemysłowym, gdy użytkownik chce, aby przyciągały one uwagę.

Metal może być bardzo dekoracyjny, więc dlaczego nie użyć go tak, aby wyróżniały się duże klamki drzwi wejściowych. Ciemne, szerokie metalowe drzwi pięknie kontrastują z mosiężnym uchwytem z efektem starego złota, który jest dość ergonomiczny i całkiem zwyczajny, jeśli przyjrzeć się bliżej.

Najbardziej praktyczny kształt klamek zewnętrznych

Poszukując wygodnej klamki zewnętrznej warto zwrócić uwagę na klamki z opływową formą. Będzie ona dobrze przylegała do ręki. Wszystkie kanty na klamce są mniej praktyczne podczas użytkowania szczególnie przez rączki małych dzieci. Wyglądają one bardziej dekoracyjne, ale trzeba zdecydować o najważniejszych funkcjach, jakie musi ten produkt spełniać. Ponadto trzeba zdecydować o modelu okuć, czy klamka ma być z długim czy krótkim szyldem. Klamka na rozecie powinna harmonizować z górną częścią drzwi.

Klamka zewnętrzna z aluminium jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, łatwa w montażu i posiada ciekawy wzór. Brązowy kolor powoduje, taki model klamki będzie pasował do większości drzwi wejściowych. Ponadto podłużny gruby szyld z przebiciem na wkładkę dodatkowo zdobi rękojeść i pięknie prezentuje się na drzwiach. Minimalistyczne wzornictwo nie odbiera estetyki produktowi, obecnie takie cechy zaliczają się do nowoczesnego i modnego designu.

Odporność na korozję sprawi, że klamka będzie służyła przez długi czas nie tracąc na wrażeniach wizualnych. Funkcjonalność klamki zewnętrznej podnosi wysokiej, jakości odlew, dzięki czemu będzie ona pracowała cicho. Klamka zabezpiecza również dostanie się do wnętrza domu nieodpowiednich osób. W tym właśnie celu otwory na śruby montażowe są zamaskowane.

Więcej dowiesz się w sklepie z klamkamki: http://www.domino-online.eu/okucia/drzwiowe/klamki-zewnetrzne.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here