Regeneracja filtra cząstek stałych w BMW – co warto wiedzieć na ten temat?

0
1489
Regeneracja filtra cząstek stałych w BMW

Filtr cząstek stałych to bardzo ważny element każdego pojazdu z silnikiem diesla. Dzięki niemu ograniczono emisję spalin oraz przedostawanie się rakotwórczych substancji z rury wydechowej do powietrza. Dlatego niezwykle ważne stało się dbanie o właściwą kondycję filtra. W jaki sposób możemy to zrobić?

Filtr cząstek stałych DPF – co to takiego?

Filtr ten jest montowany w układach wydechowych silników wysokoprężnych. Jego zadaniem jest oczyszczanie gazów spalinowych z cząstek stałych. W ich skład wchodzi przede wszystkim niespalony węgiel w formie sadzy. To na nim osiadają szkodliwe dla człowieka substancje. Zaliczymy do nich chociażby węglowodory aromatyczne czy tlenki metali. Te cząstki stałe są właśnie głównymi źródłami powstawania smogu. Montaż filtra cząstek stałych DPF w pojazdach pozwala więc skutecznie ograniczyć emisję spalin. Ciekawa jest także jego budowa. Filtr ten to tak naprawdę metalowa puszka ze stali nierdzewnej, która jest wypełniona specjalnymi kanałami. To one zatrzymują w filtrze od 85% do nawet 100% zanieczyszczeń.

Regeneracja filtra cząstek stałych w BMW – na czym polega?

Eksploatacja pojazdu wiąże się ze stopniowym zapychaniem się filtra, a co za tym idzie utratą jego wydajności. Na żywotność filtra cząstek stałych mają wpływ takie aspekty jak styl jazdy, stan techniczny auta, czy stosowany olej, paliwo oraz dodatki do paliwa. Dawniej zapchanie filtra było jednoznaczne z koniecznością jego wymiany, co wiązało się z dużym wydatkiem. Dziś na szczęście warsztaty oferują nam możliwość regeneracji filtra cząstek stałych. Więcej dowiesz się pod tym linkiem https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/filtr-czastek-stalych-dpf. Taka usługa jest znacznie tańsza, a pozwala przywrócić filtrowi niemal fabryczną sprawność. Regeneracja filtra cząstek stałych w BMW czy każdym innym pojeździe trwa około 24 godzin. W tym czasie specjaliści demontują filtr, regenerują go, ponownie montują w pojeździe, kasują wskazania komputera i adaptują do warunków pracy. Takie rozwiązanie jest znacznie lepsze niż chociażby usunięcie filtra. Taki zabieg jest nielegalny i może nas słono kosztować. Lepiej więc oddać auto w dobre ręce i cieszyć się sprawnym systemem oczyszczania spalin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here