Powiększanie biustu

0
3041
Powiększanie biustu

Spora część z nas chce wyglądać pięknie, młodo i pragnie upiększania własnego ciała. Większości wystarcza dbanie o siebie z użyciem kosmetyków, sportu i odpowiedniej diety. Jednak część z nich skorzysta także z pomocy chirurga wykonując między innymi lipomodelling piersi, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi.

Przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu

Lipomodelling jest dość nową metodą poprawy kształtu i wielkości biustu, podczas której wykorzystuje się przeszczep tłuszczu. Jest to metoda skierowana do kobiet, które oczekują naturalnego efektu. Często jest także wykonywany, kiedy pacjentka oczekuje umiarkowanego powiększenia piersi. Metodę tą lekarze proponują także kobietom, które chcą odzyskać dawny kształt lub też „utracony” rozmiar piersi na skutek spadku masy ciała czy w wyniku karmienia piersią.

Przeszczep tłuszczu, czyli przeszczep z własnej tkanki tłuszczowej

Metoda ta wyklucza bardzo szczupłe panie, ze względu na bardzo niską ilość tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu, jakim jest przeszczep przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu lekarz pobiera tkankę tłuszczową z okolic brzucha, bioder czy ud pacjentki.

Warto podkreślić, że lipomodelling jest zabiegiem chirurgicznym. Z tego też powodu powinien być wykonany przez wykwalifikowanego lekarza chirurga w warunkach zapewniających higienę i sterylność, czyli na sali operacyjnej z pełnym zapleczem. Jest to gwarancja bezpieczeństwa i jakości podczas wykonywanego zabiegu dla pacjentki.

Jak się przygotować do zabiegu?

Warto wybrać placówkę, w której standardem jest zapewnienie pacjentce maksymalnego bezpieczeństwa onkologicznego podczas kwalifikacji do zabiegu lipomodellingu. Kwalifikacji tej powinien dokonać zespół lekarzy, czyli chirurga, radiologa i onkologa. Taki zespół także jest w stanie zapewnić pełną opiekę po wykonanym zabiegu, podczas wizyt kontrolnych.

Po zakwalifikowaniu się do zabiegu pacjentka musi wykonać:

– badanie usg i mammografię u specjalisty w dziedzinie radiologii, co istotne należy badania te wykonać przed i po zabiegu,
– badanie genetyczne, które określi prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi,
– badanie ogólne krwi i moczu,
– badanie ekg, czyli elektrokardiografię oceniającą stan zdrowia serca.

W większości przypadków zabieg lopimodellingu wykonywane są w znieczuleniu ogólnym, dlatego podczas przygotowań należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich. Wpłynie to również pozytywnie na przebieg zabiegu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here