Jak skrócić bransoletę w zegarku

0
1604
modny zegarek

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas refleksji, zmian, radości, spotkań z rodziną., wytężonej pracy. Kto nie lubi świąt?

Na pewno są ludzie, którzy tych świąt nie lubią, nie chcą nawet o nich słyszeć, bądź dla nich w ogóle nie istnieją. Powodów takiego odczucia może być wiele, np. możliwe, że spotkała ich jakaś tragedia, w tym czasie. Samotność też może być powodem niechęci do radowania się, w ten przepiękny czas. Uważam jednak, że na pewno znaczna większość społeczeństwa nie może doczekać się tego pięknego czasu jakim są święta. Gdy ma się rodzinę,małe bądź w średnim wieku dzieci, czas świąteczny zaczyna się już znacznie wcześniej, przecież ozdoby na choinkę najpiękniej wyglądają, jak zrobi się je własnymi rączkami.

Dzieci mają niesamowicie wiele pomysłów na ozdoby choinkowe, zresztą nie tylko na ozdoby. Pierniczki goszczą na niejednym stole. A jakie najlepiej smakują? Wiadome, że właśnie te, które są robiona za pomocą tych małych rączek. Nic nie cieszy bardziej, jak szczęśliwe dziecko, które może pomóc we wszystkich czynnościach przedświątecznych.

jak skrócić bransoletę w zegarku

Gdy dzieci już dorosną nadal można kontynuować tradycję i samodzielnie wszystko przygotowywać. Wiadome jest, że w dzisiejszych czasach, gdzie w Wigilię, co niektórzy muszą pracować i nie jest realne zrobienie wszystkiego samemu trzeba skorzystać czasami z drogi na skróty, dlatego też te osoby mogą kupić, tzw. „gotowce”. Może nie nadadzą one takiej samej atmosfery, jak robione ręcznie, jednak dzięki rodzinie, nadal będą wspaniałe. Nie zapominajmy również, że częścią świąt są również prezenty.

Jakiż byłby smutek, gdyby dzieci nie znalazły prezentu pod choinką. W sumie dorośli też lubią tę część dnia, gdzie mogą obdarować się upominkami. Przypominają mi się pewne Święta Bożego Narodzenia, jakieś kilka lat temu. Moja mama wyprawiała Wigilię u siebie w domu. Niestety z wieloma członkami rodziny nie dane jest nam zawsze się spotkać, więc widzimy się czasem po prostu raz w roku. W tamte święta moja siostra spodziewała się dziecka, była już w ósmym miesiącu ciąży. Byłam pewna, przy kupowaniu prezentu, że na pewno musiała trochę przytyć, spuchnąć.

Wybrałam jej na prezent piękny zegarek. Sama bym go nosiła, jednak stylem pasował właśnie do niej. Jakie było moje zdziwienie, jak ta dziewczyna, czyli moja siostra, była chuda, jak przysłowiowy patyk, a wystawał jej tylko sam brzuszek. Co miałam zrobić w danej chwili, jak skrócić bransoletę w zegarku, który jej wybrałam?

Schowałam się szybko do toalety, pod pretekstem pilnej potrzeby i zamieniłam bransoletki w zegarkach. Na szczęście niedawno kupiłam sobie sama też nowy zegarek, więc nie podpadło nic, jak szybko wszystko podmieniłam. Dzięki temu nie wydało się, że wybiegłam myślami za daleko i chciałam z niej zrobić grubaskę. Od tamtej pory, gdy robię prezenty dla członków rodziny, których widzę raz na rok, albo i rzadziej wybieram bardziej przemyślane prezenty, których nie trzeba skracać, pomniejszać itp.

W tym roku Święta przypadają w poniedziałek, co pozwala mi przyrządzić dużo więcej potraw, ponieważ mam na to cały weekend. Nie wyobrażam sobie świąt bez ryby po grecku, bez pierogów, czy też karpia. Od kilku lat obchodzimy z mężem święta w dwóch domach, u rodziców i w naszym domu. Dzieci uwielbiają ubierać choinkę i robić łańcuchy na okno.

bransoleta w zegarku

Ostatnio wyszły nam nawet przepiękne bombki robione z krepy i bibuły, malowane pisakami. Listy do Świętego Mikołaja były wysłane już miesiąc wcześniej. Dzieci pięknie namalowały obrazki zabawek, jakie chciałyby otrzymać. Po uprzątnięciu mieszkania, dzieci swojego pokoju, nazbieraliśmy kilka rzeczy, które postanowiliśmy oddać ludziom, którym się one bardziej przydadzą i sprawią o wiele więcej radości. Utworzyliśmy wielką paczkę i oddaliśmy do fundacji, która zajmuje się obdarowywaniem biedniejszych. Dzięki temu dzieci uczą się pomagać innym ludziom.

Wydaje mi się, że te święta będą wyjątkowe

Mam sporą rodzinę, pewnie i w te święta nas ktoś czymś zaskoczy. Siostra ciężarna już była, może rodzice powiedzą, że jadą w podróż dookoła świata? A może brat powie, że w końcu spełnia swoje marzenia i zakłada własną firmę? Nie zdziwiłabym się, gdyby mój mąż czymś nas zaskoczył.

Pozostaje nam tylko odliczanie dni do tej pięknej uroczystości, by usiąść przy pięknym rodzinnym stole i podzielić się opłatkiem, aby kolejny rok był równie udany dla nas wszystkich. Klimat świąteczny już towarzyszy nam w sercach, Porządki zrobione, potrawy przygotowane, choinka ubrana, prezenty kupione, serca otwarte na Boże Narodzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here