Piaskownice dla dzieci

0
1900
Piaskownice dla dzieci

Każde dziecko marzy o własnej piaskownicy. Jeśli posiadamy własny dom z ogrodem, bądź letniskową działkę to mamy możliwość postawić taką piaskownicę. Natomiast bardzo często w nowoczesnych, zabudowanych osiedlach, gdzie są place zabaw, także znajduje się piaskownica dla dzieci. Rodzajów piaskownic dla dzieci jest bardzo dużo.

Bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest piaskownica edukacyjna (dostępna tutaj: http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/piaskownice). W takiej piaskownicy oprócz standardowej zabawy piaskiem, są wmieszane elementy edukacyjne, np. liczydła lub inne drewniane motywy. Takie piaskownice odbiegają już od starego modelu piaskownicy położonej na ziemi. Częściej można spotkać piaskownicę w różnych kształtach, np. ośmiornicy, gdzie na środku jest pojemnik z piaskiem i foremkami, a na około krzesła, aby wszystkie dzieci mogły się pomieścić. Taka piaskownica nie tylko ładnie wygląda wizualnie, ale także przyciąga wzroki i uwagę dzieci.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest piaskownica zasuwana z desek, są to drewniane piaskownice, z możliwością zasuwania desek, aby podczas deszczu i burzy, piasek nie zamókł. W momencie kiedy deszcz zaczyna padać, zasuwamy deski i kiedy można już wyjść na dwór, rozsuwamy taką piaskownicę i mamy suchy piasek dla dzieci. Oprócz piaskownic drewnianych, możemy także wybrać plastikowe. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny. Może to być jakieś zwierzę, które także ma plastikową pokrywę, aby nakryć piaskownicę podczas deszczu lub po skończonej zabawie.

Wiele piaskownic posiada także miejsce, na przechowywanie foremek, wiaderek, łopatek i grabek, aby łatwiej było utrzymać porządek. Warto także rozważyć kupno piaskownicy z daszkiem, który będzie chronił dzieci podczas upałów i słonecznych dni, a ponadto da dziecku przyjemny chłód i cień. Jaką piaskownicę byśmy nie wybrali, dzieci na pewno będą zadowolone. Jednak warto dostosować taki zakup do naszych potrzeb. Zastanowić się czy potrzebujemy piaskownicy dla większej liczby dzieci czy tylko do użytku domowego. Czy inwestować w piaskownicę edukacyjną czy postawić na tradycyjną.
Wybór jest ogromny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here