Nowe technologie stosowane w szafach wnękowych

0
2230
Nowe technologie stosowane w szafach wnękowych

Szukając rozwiązań do różnych wnętrz, firmy oferujące systemy drzwi przesuwnych starają się ograniczyć widoczności ram nośnych. Pozwala to na lepsze wyeksponowanie materiałów użytych do wypełniania drzwi szaf wnękowych. W ten sposób dużo wygodniej jest wprowadzać zmiany i nowe aranżacje wnętrz.

Materiały pomysły na wypełnienie drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne bezramowe to dobry wybór, kiedy należy zastosować takie materiały jak szkło i powierzchnie metalizowane. W ten sposób ograniczamy widoczności ram i konstrukcji utrzymującej drzwi szafy na prowadnicach. Po zmoknięciu szafy tworzy ona jednolitą płaszczyznę, co zwiększa walory dekoracyjne takiego rozwiązania.

Dzięki specjalnym uchwytom montowanym na drzwi poprawiona jest ergonomia otwierania szafy oraz można dopasować je do materiału, z którego wykonane są drzwi. Metaliczne wykończenie ich powierzchni dobrze sprawdza się z połączeniami luster lub szkła piaskowanego.

Wygoda i ergonomia systemów bezramowych

Mimo że konstrukcja podtrzymująca drzwi przesuwne bezramowe jest niewidoczna, to dzięki zastosowaniu profesjonalnych mechanizmów mogą być one stosowane w wielu projektach. Szczególnie ważne jest to, wtedy kiedy stosujemy wypełnienie z ciężkich płyt meblowych. Największe obciążenia przenoszą wózki transportowe odpowiedzialne za równy przesuw poszczególnych drzwi i niskie opory toczenia.

Dobrze jest wyposażyć szafę wnękową w system cichego domykania, aby uniknąć uderzania drzwi o obudowę szafy. Pozwoli to na stworzenie mebla, który będzie funkcjonalny i zapewni długie użytkowanie wszystkich podzespołów bez konieczności ich czystej konserwacji. Ważny jest również niski poziom hałasu, jaki powstaje przy przesuwania drzwi i wózków transportowych.

Swoboda aranżacji przy różnych projektach

Stosując drzwi przesuwne bezramowe, można łatwiej dopasować materiał zastosowany jako wypełnienie drzwi do aktualnego wystroju wnętrz. Brak ramy ułatwia tworzenie prostych form o jednolitej powierzchni. W ten sposób szafa może być częścią dekoracji lub stanowić tło dla mebli, lub innego wyposażenia pomieszczeń. Dobrze sprawdza się to w przy stosowaniu luster, które będą tworzyły ścianę bez obramowań.

Ukrycie szafy daje pomieszczeniu bardziej naturalnego wyglądu i pozwala na ograniczenie ilości widocznych detali. To zwiększa możliwości wykorzystywania nowych trendów w architekturze przy zastosowaniu drzwi przesuwnych bezramowych.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here