Zakup nieruchomości poprzez licytacje komornicze

0
976

Nieruchomości w Polsce są drogie, a stają się jeszcze droższe w momencie, gdy ulegają porównaniu ze średnią krajową pensją. Mało kto może sobie pozwolić na zakup choćby maleńkiej klitki w starej i dawno nieodnawianej kamienicy. Z kolei te bardziej luksusowe nieruchomości na sprzedaż Mielec – ze świetną lokalizacją i idealnym wyposażeniem – są już dostępne wyłącznie dla ludzi najbogatszych, którzy chętnie w nie inwestują, by potem ponownie je sprzedać.

Ciekawym pomysłem zdaje się być zatem zakup lokali w Mielcu pochodzących z licytacji komorniczych. To taka szansa na zdobycie dobrego mieszkania dla tych osób, które nie śpią na pieniądzach i muszą liczyć się z każdym wydanym groszem albo po prostu chcą kupić lokal za mniejsze pieniądze, by potem sprzedać go za większą gotówkę. Powód tak naprawdę nie ma znaczenia. Licytacje komornicze w obu przypadkach mogą okazać się doskonałym źródłem atrakcyjnych nieruchomości.

Powodem, dla którego warto zainteresować się nieruchomościami oferowanymi na licytacjach komorniczych w Mielcu jest oczywiście ich atrakcyjna cena. Bywa ona nawet kilkukrotnie niższa od tej, z jaką można się spotkać w standardowych ogłoszeniach.

Ogólnie rzecz biorąc szacuje się, że nieruchomości z licytacji komorniczych mogą być nawet o 25% tańsze. Taki procent robi olbrzymią różnicę, ale wiąże się również z pewnymi obawami. Skoro bowiem nieruchomość z licytacji komorniczej może być aż o tyle tańsza, najprawdopodobniej gdzieś tutaj tkwi haczyk i z jakiegoś powodu wystawiono ją za niższą cenę. Ten powód rzeczywiście istnieje. Każdy, kto zdecyduje się na wzięcie udziału w licytacji, musi bowiem zapłacić 10% ostatecznej ceny, za którą nabywca kupi nieruchomość w Mielcu. Nie należy natomiast obawiać się tego, że zdobyty na tej drodze lokal stanie się źródłem problemów. Nieruchomości, które trafiają na licytacje komornicze, zawsze są odpowiednio zabezpieczane. Warto więc przynajmniej je sprawdzić i przejrzeć. Może się okazać, że wśród nich pojawi się naprawdę wyjątkowo atrakcyjna nieruchomość.

Zobacz też aktualne ogłoszenia nieruchomości w mieście Oświęcim >>

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here