Jak złamać hasło wifi

0
29320
jak złamać hasło wifi

W dzisiejszych czasach połączenie internetowe stało się podstawową koniecznością w naszym współczesnym życiu. Bezprzewodowe hotspoty (powszechnie znane jako Wi-Fi) można znaleźć wszędzie.

Jeśli masz komputer z bezprzewodową kartą sieciową, możesz zobaczyć wiele sieci wokół ciebie. Niestety, większość tych sieci jest zabezpieczona kluczem bezpieczeństwa sieci.
Czy kiedykolwiek chciałeś skorzystać z jednej z tych sieci? Musiałeś rozpaczliwie sprawdzić pocztę, kiedy przeniosłeś się do nowego domu lub po prostu czekając w kolejce u lekarza.

Najtrudniejszym okresem w twoim życiu jest, kiedy twoje połączenie internetowe nie działa.
Złamanie tych haseł Wi-Fi jest odpowiedzią na tymczasowy dostęp do Internetu. Postaram się przedstawić krok po kroku jak złamać hasło wifi, każdy z łatwością nauczy nawet kompletny początkujący, jak łamać szyfrowane sieci WEP.

Jeśli chcesz złamać hasła WPA2-PSK, które musisz złamać, możesz użyć aircrack-ng lub coWPAtty.

W jaki sposób zabezpiecza się sieci bezprzewodowe?

W zabezpieczonym połączeniu bezprzewodowym dane internetowe są wysyłane w postaci zaszyfrowanych pakietów. Te pakiety są szyfrowane za pomocą kluczy bezpieczeństwa sieci. Jeśli w jakiś sposób uda ci się zdobyć klucz do konkretnej sieci bezprzewodowej, uzyskasz praktycznie dostęp do bezprzewodowego połączenia z Internetem.

Mówiąc ogólnie, stosowane są dwa główne typy szyfrowania.

WEP (Wired Equivalent Privacy)
Jest to najbardziej podstawowa forma szyfrowania. Stało się to niebezpieczną opcją, ponieważ jest podatne na ataki i można je łatwo złamać. Chociaż tak jest, wiele osób nadal używa tego szyfrowania.

WPA (Wi-Fi Protected Access)
To jest bezpieczniejsza alternatywa. Skuteczne łamanie hasła w takiej sieci wymaga użycia listy słów z powszechnymi hasłami. Innymi słowy, do uzyskania dostępu używasz staroświeckiej metody prób i błędów. Warianty obejmują WPA-2, która jest najbezpieczniejszą alternatywą szyfrowania do haseł wifi w dzisiejszych czasach.

Chociaż może to być również złamane przy użyciu przypadkowych słów, jeśli hasło jest powszechne, jeśli hasło to przypadkowy ciąg znaków dużych i małych liter oraz cyfr i znaków specjalnych muszę cię uprzedzić że jest to praktycznie niemożliwe do złamania dzięki. Natomiast istnieje pewien kruczek jeśli kod PIN WPA jest włączony (tak jak jest to domyślne w przypadku wielu routerów hasło nadal można uzyskać).

Hakowanie haseł WEP jest stosunkowo szybkie, więc skupmy się na tym, jak je złamać. Jeśli jedyne sieci wokół Ciebie używają haseł WPA, skorzystaj z moich porad.
Czego będziesz potrzebować

jak złamać hasło

Zgodny adapter bezprzewodowy:
Jest to zdecydowanie największe wymaganie. Karta bezprzewodowa komputera musi być kompatybilna z oprogramowaniem CommVIew. Dzięki temu karta bezprzewodowa może przejść w tryb monitorowania, który jest niezbędny do przechwytywania pakietów. Aby sprawdzić czy twoja karta jest kompatybilna wpisz w Google „kompatybilność pakietów”, i sprawdź czy Twoja karta bezprzewodowa jest kompatybilna

CommView dla Wi-Fi:
To oprogramowanie będzie używane do przechwytywania pakietów z żądanej karty sieciowej. Wejdź na oficjalną stronę producenta, aby pobrać oprogramowanie z ich strony internetowej.

Niezbędna jest odrobina cierpliwości.
Konfiguracja CommView dla Wi-Fi
Pobierz plik zip CommView dla Wi-Fi ze strony internetowej. Wypakuj plik i uruchom plik setup.exe, aby zainstalować CommView dla Wi-Fi. Kiedy CommView otwiera się po raz pierwszy, ma przewodnik instalacji sterownika. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować sterownik karty bezprzewodowej.

Uruchom CommView dla Wi-Fi.
Kliknij ikonę odtwarzania w lewym górnym rogu okna aplikacji.
Rozpocznij skanowanie w poszukiwaniu sieci bezprzewodowych.
CommView rozpoczyna teraz skanowanie sieci bezprzewodowych kanał po kanale. Po kilku minutach będziesz mieć długą listę sieci bezprzewodowych z ich rodzajem bezpieczeństwa i sygnałem. Teraz nadszedł czas, aby wybrać swoją sieć docelową.

Wybór docelowej sieci i przechwytywanie pakietów
Przed wyborem docelowej sieci bezprzewodowej należy pamiętać o kilku rzeczach:
Możemy wybrać tylko szyfrowania sieci WEP, więc upewnij się, że wybierasz sieć z WEP.
Wybierz sieć o najwyższym sygnale.

Każda sieć będzie miała swoje dane w prawej kolumnie.
Upewnij się, że wybrana sieć WEP ma najniższą wartość dB (decybel).
Po wybraniu sieci docelowej wybierz ją i kliknij przycisk Przechwyć, aby rozpocząć przechwytywanie pakietów z żądanego kanału.

hasło wifi

Teraz możesz zauważyć, że przechwytywane są pakiety ze wszystkich sieci w danym kanale. Aby przechwytywać pakiety tylko z pożądanej sieci, postępuj zgodnie z podanymi krokami.

Kliknij prawym przyciskiem myszy żądaną sieć i kliknij Kopiuj adres MAC.
Przejdź na kartę Reguły u góry.
Po lewej stronie wybierz adresy MAC.

Włącz reguły adresów MAC.
Dla „Akcji” wybierz „przechwytywanie” i „Dodaj rekord” wybierz „oba”.
Teraz wklej adres MAC skopiowany wcześniej w polu poniżej.
Musimy przechwytywać tylko pakiety danych do łamania hasła.
Gotowe jedyne co musimy zrobić to zaczekać aż program zakończy pracę i przechwyci hasło znajdziesz je w zakładce „pliki”.

[Głosów:143    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here