Jak przesłać duży plik

0
1837
jak przesłać duży plik

Jak przesłać duży plik
Czy plik jest za duży na e-mail? Oto jak przesłać wiele danych za darmo
Chcesz przenieść coś masowego do kogoś przez internet, ale nie wiesz, jak wysłać duże pliki online? Pokaże ci kilka rozwiązań. Duże transfery plików można wykonać na kilka różnych sposobów, dlatego przygotowałem ten przewodnik, aby ukazać ci najprostsze, najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze metody.

Bez względu na to, co próbujesz wysłać, techniki wymienione poniżej pomogą Ci wykonać pracę bez płacenia ani grosza. Oto, jak wysyłać duże pliki za darmo.

Kompresuj pliki przed wysłaniem

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się wysłać plik, jego zmniejszenie pomoże tylko pod względem pamięci masowej. Kompresja plików nie tylko zmniejszy to, co próbujesz wysłać, ale sprawi, że transfer będzie szybszy bez względu na metodę, z której korzystasz – czy to e-mail, FTP czy przechowywanie w chmurze. To samo dotyczy użytkowników smartfonów.

Większość komputerów ma wbudowane narzędzia do kompresji plików, więc zarchiwizowanie pliku ZIP zajmuje tylko kilka kliknięć. Oto, jak to się robi.
Jeśli przesyłasz muzykę lub wideo, zalecam użycie kompresji RAR zamiast ZIP, ponieważ RAR używa lepszego algorytmu kompresji, który generalnie ogranicza straty danych i uszkodzeń plików. Zalecam użycie 7-Zip do tego, ponieważ archiwum plików open-source jest jednym z najlepszych które są dostępne za darmo.

Prześlij pliki do usługi przechowywania w chmurze

Najlepszą i najbardziej popularną opcją przesyłania dużych plików jest przesłanie ich do usługi przechowywania w trybie online, z której może je pobrać wybrany odbiorca. Dzięki rozwojowi przetwarzania w chmurze istnieje milion takich usług, więc postarałem się wybrać najlepsze z nich.

Poniżej znajdziesz krótką listę według mnie najlepszych i ulubionych, z których wszystkie oferują dużo miejsca na dane, zabezpieczenia i funkcje udostępniania. Nie pokaże ci jak korzystać z każdego programu, ale zamiast tego przedstawię krótkie opisy, które pomogą znaleźć usługę odpowiadającą Twoim potrzebom.
Najczęściej w porównaniu z Dyskiem Google wyróżnia się Dropbox to świetna opcja przechowywania danych w chmurze oferująca 2 GB wolnego miejsca i wiele opcji udostępniania. Podstawowy zestaw funkcji jest mniej więcej taki sam jak Dysk Google, ale Dropbox oferuje także aplikację mobilną dla urządzeń innych niż Android i iOS, takich jak Kindle Fire.

duży plik

Możesz rozszerzyć własne opcje przechowywania na kilka interesujących sposobów, ale dostępne są także konta premium. Za 10 USD miesięcznie otrzymujesz konto Plus z terabajtem miejsca, a 20 USD miesięcznie oferuje kilka zaawansowanych funkcji, a także zaawansowane opcje udostępniania, w tym możliwość ustawiania haseł i tworzenia wygasających linków.

Usługa Microsoft OneDrive od wielu lat odnotowuje znaczące ulepszenia i remonty, dzięki czemu jest jednym z bardziej konkurencyjnych rozwiązań do przechowywania plików i folderów w Internecie. Dzięki systemowi współdzielonych folderów możesz udostępniać dowolne rzeczy w dowolnym momencie a żeby to zrobić wystarczy zwykle tylko jedno kliknięcie.

Darmowy pakiet udostępnia aż 5 gigabajtów wolnego miejsca, a 2 dolary miesięcznie rozszerzają miejsce do 50 GB. Pakiet o wartości 7 USD na miesiąc zwiększa go do terabajta i zapewnia najtańszy sposób na zwiększenie dziennego limitu udostępniania plików. Jeśli subskrybujesz usługę Office 365, możesz również bezpłatnie korzystać z 1 TB pamięci dyskowej OneDrive jako części swojego konta.

TerraBox ma nieco więcej rygorystycznych zasad niż niektóre inne oferty w tej sekcji. Chociaż nie oznacza to, że nie ma w tej witrynie żadnych funkcji, aby uzyskać dostęp do funkcji udostępniania plików i folderów, musisz kupić konto firmowe, które wymaga co najmniej trzech użytkowników.

Każde konto będzie kosztować 15 USD miesięcznie. Lecz to co otrzymujemy w zamian to nielimitowana przestrzeń dyskowa i niedrogie pakiety rozszerzające funkcje które są na naszym koncie.
Istnieje też wersja próbna którą możemy przetestować przez miesiąc jest to 100 GB miejsca.

wysyłamy duży plik

Pliki i foldery udostępniane na tych kontach mogą być chronione hasłem, więc jest to przydatna funkcja bezpieczeństwa, która sprawia, że ​​TerraBox jest doskonałym wyborem dla osób zainteresowanych prywatnością i bezpieczeństwem swoich danych.MediaFire oferuje 50 GB bezpłatnego miejsca i oferuje niezwykle proste narzędzia do udostępniania.

Istnieje jednak maksymalny rozmiar przesyłania wynoszący 20 GB z bezpłatnym abonamentem, ale duże pliki nadal mogą być przesyłane bez żadnych problemów. Możesz także wykupić 1 TB za 3,75 USD miesięcznie.
Dla tych, którzy nie mają nic przeciwko wydaniu trochę więcej, aby uzyskać dużo więcej, MediaFire oferuje również pakiet „Plus” 12 dolarów za miesiąc, który pozwala wysyłać do 20 GB na raz i przechowywać do 1000 GB na swoich serwerach. Umożliwia także ochronę hasłem w folderach współdzielonych oraz tworzenie unikalnych kodów aktywacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here