Grzejnik chromowany – to warto wiedzieć przed zakupem

0
1216
Grzejnik chromowany – to warto wiedzieć przed zakupem

O wyborze grzejników warto pomyśleć już na etapie planowania instalacji grzewczej. W ten sposób możemy bowiem zapewnić sobie komfort termiczny w każdym pomieszczeniu. O czym warto wówczas pamiętać?

Jak kupić dobre grzejniki do domu?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów grzejników. Każdy z nich posiada konkretne właściwości i sprawdza się w określonym rodzaju instalacji. Do wyboru mamy zazwyczaj cztery rodzaje grzejników. Ścienne to jedne z najczęściej wybieranych modeli. Idealnie sprawdzą się do montażu na ocieplonych ścianach zewnętrznych. Coraz częściej Polacy sięgają także po grzejniki podłogowe. To szereg rur tworzących pętlę grzewczą na powierzchni całej podłogi. Instalacja odbywa się na pod posadzką na styropianie, który jest pokryty warstwą mieszanki betonowej. Trzecim rodzajem urządzeń grzewczych są grzejniki konwektorowe. Występują one zarówno w wersji elektronicznej, jak i do podłączenia do instalacji C.O. Ostatnim typem grzejników są modele członowe. Urządzenia te pozwalają dobrać moc, która jest zależna od liczby żeber.

Grzejnik chromowany – gdzie możemy go znaleźć?

Kupując grzejnik musimy zadbać o jego odpowiednią moc. Wpływ na nią ma kilka kwestii. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rodzaj budynku oraz wielkość pomieszczenia, do którego jest przeznaczony. Nie bez znaczenia jest także rodzaj izolacji cieplnej. Gdy jest ona bardzo dobra, wystarczy grzejnik o mocy od 70 do 100 W/m2. Gdy jest ona słaba, wówczas potrzebny będzie model o mocy 150-200 W/m2. Współczesne grzejniki łączą w sobie funkcjonalność z estetyką wykonania. Dzięki temu mogą stać się integralną częścią wystroju. Do takich urządzeń możemy chociażby zaliczyć grzejnik chromowany. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej na jego temat https://imers.pl/grzejniki-chromowane/. Polscy producenci oferują grzejniki chromowane o specjalnie wyprofilowanych rurkach, które mogą przyjąć rozmaite kształty. Dlatego sprawdzą się one zarówno w pokoju, jak i łazience. Grzejnik chromowany nie tylko utrzyma odpowiednią temperaturę. Może także posłużyć do suszenia ręczników czy drobnego prania. To właśnie sprawia, że tak chętnie jest on wybierany przez miliony Polaków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here