Usuwanie blizn – w jakich sytuacjach okazuje się pomocne?

0
1289
Usuwanie blizn – w jakich sytuacjach okazuje się pomocne

Defekty skórne nie tylko obniżają naszą samoocenę i pewność siebie, ale są także powodem problemów zdrowotnych. Na szczęście salony kosmetyczne oferują skuteczne usuwanie blizn przy użyciu nowoczesnych laserów frakcyjnych. Co warto wiedzieć na ten temat?

Usuwanie blizn – jak działa na skórę?

Zabieg ten polecany jest osobom z defektami potrądzikowymi, pooperacyjnymi, czy pourazowymi. Salony kosmetyczne zdają bowiem sobie sprawę z tego, jak trudne do zaakceptowania dla wielu kobiet są tego rodzaju zmiany skórne. Blizny nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też obciążają często psychikę. Skutkiem tego może być chociażby strach przed założeniem bikini, czy ukrywanie partii ciała, na których znajdują się uszkodzone miejsca. Laserowe usuwanie blizn jest niezwykle precyzyjne. Wiązka lasera jest bowiem kierowana wyłącznie na bliznę, gdzie wypalana jest uszkodzona tkanka. Promieniowania dociera głęboko wewnątrz skóry, co prowadzi do pobudzenia jej do wzmożonej produkcji białek. W ten sposób ubytki spowodowane działaniem lasera są  wypełniane nowymi tkankami.

Usuwanie blizn – jak długo czeka się na efekty?

Tego rodzaju zabieg nie jest działaniem jednorazowym. Wymaga on powtarzalności. Specjaliści przewidują, że najlepsze i trwałe efekty uzyskuje się po dziesięciu naświetleniach. Między każdym z nich czeka nas przerwa na regenerację skóry. W zależności od miejsca i stopnia uszkodzeń, może to być od dwóch do nawet ośmiu tygodni. Więcej przeczytasz na ten temat w tym miejscu http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/niepozorny-jezyk/. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, bezinwazyjny i nie wiąże się z poważnymi powikłaniami. Mimo to, nie powinny z niego skorzystać osoby przyjmujące antybiotyki, sterydy, czy leki przeciwzakrzepowe. Dyskwalifikujące będą także stany zapalne skóry oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. Usuwania blizn laserem frakcyjnym nie można także wykonać w okresie ciąży i karmienia piersią. Specjaliści po zabiegach proponują również profesjonalne kosmetyki, które wzmocnią efekt i złagodzą ewentualny dyskomfort.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here