Drugie śniadanie – czy warto je jeść?

0
1455
Drugie śniadanie

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto jeść drugie śniadania. Ważne jest nie tylko co jesz, ale również ile i kiedy. Drugi posiłek pozwoli Ci utrzymać stały poziom energii niezbędnej na resztę dnia. Dlaczego jeszcze warto jeść drugie śniadanie?

Wspiera odchudzanie i chroni przed tyciem

Warto pamiętać, że dla zdrowia niekorzystna jest długa przerwa pomiędzy śniadaniem a obiadem. Jedzenie w odpowiednich odstępach pozwoli uniknąć napadów niepohamowanego głodu w godzinach popołudniowych oraz sięgania po przekąski późnym wieczorem. Drugie śniadanie najlepiej zjeść 2-3 godziny po pierwszym. Jeżeli nie wiesz, jak komponować pełnowartościowe posiłki, warto zdecydować się na catering dietetyczny. Warszawa jest miastem, w którym można znaleźć szeroką i zróżnicowaną ofertę diet pudełkowych.

Lepsza koncentracja i więcej energii

Jedzenie drugiego śniadania jest bardzo ważne nie tylko gdy trenujesz, ale również gdy pracujesz umysłowo. Brak tego posiłku sprawi, że będzie Ci trudniej skupić uwagę na wykonywanych czynnościach, a także spowoduje szybkie zmęczenie i ospałość. Ponadto osoby, które nie jedzą drugiego śniadania często silniej reagują na stres. Warto zadbać o odpowiednio skomponowany posiłek z zawartością witamin z grupy B, magnezu i wapnia (koktajl jogurtowy z owocami i migdałami, lekka zupa jarzynowa), które poprawiają przewodnictwo impulsów nerwowych, wpływając pozytywnie na koncentrację. Warto pamiętać, że zbyt długie przerwy pomiędzy posiłkami mogą znacząco wpływać na zmniejszenie wydajności umysłu.

Więcej energii w ciągu dnia

Nawet jeżeli jesz zdrowe i obfite pierwsze śniadanie, to zapas energii z tego posiłku wystarczy na maksymalnie 4 godziny. Drugie śniadanie uzupełni składniki odżywcze, które tylko częściowo zapewniliśmy organizmowi wcześniej. Organizm nie potrafi kumulować niektórych witamin i substancji, dlatego bardzo ważne jest, aby sukcesywnie dostarczać je w ciągu całego dnia. Najlepiej spożywać 5 posiłków dziennie, w tym dwie przekąski. Jeśli przygotujesz pełnowartościowe drugie śniadanie w domu, zmniejszy się chęć na podjadanie niezdrowych przekąsek, takich jak słodycze, chipsy czy słodkie bułki. Prawidłowe odżywianie zapewni dieta do domu (Warszawa), dzięki której dania będą optymalnie zbilansowane i zapewnią energię na cały dzień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here