Dlaczego warto wyczarterować jacht w Chorwacji?

0
1314
Dlaczego warto wyczarterować jacht w Chorwacji?

Chorwacja to bogate kulturowo państwo, zachwycające wspaniałą architekturą oraz malowniczą linią brzegową, liczącą ponad 2000 km. Przekonaj się, dlaczego warto wyczarterować jacht w Chorwacji i jakie miejsca warto zwiedzić.

Chorwacja – doskonała destynacja dla żeglarzy

Chorwacja oraz jej przepiękna linia brzegowa to doskonały kierunek dla każdego żeglarza. Liczne wyspy okalające kraj oraz nowoczesna i wspaniale ukształtowana infrastruktura żeglarska stanowią doskonałe miejsce wypadowe dla każdego zapalonego miłośnika morskich przygód. Podczas swojej podróży warto zatem postawić na czarter jachtów w Chorwacji, który z pewnością przyniesie wiele niezapomnianych wrażeń.

Nie tylko dla tych powodów warto odwiedzić Chorwację. Wśród innych jej zalet nie można nie wspomnieć o malowniczych krajobrazach oraz aromatycznej kuchni, która zachwyci nawet najbardziej wymagających krytyków kulinarnych. To miejsce doskonałe do odpoczynku i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Chorwacja kusi również zachwycającą linią brzegową przy Morzu Śródziemnym, która ciągnie się przez ponad 2000 kilometrów.

Czarter jachtów Chorwacja

Decydując się na czarter jachtów w Chorwacji, warto wybrać firmę, która w profesjonalny sposób zajmuje się wynajmem jachtów. Wiele firm oferuje wybór czarteru jednostek żeglarskich, w tym:
– jachtów żaglowych,
– katamaranów,
– jednostek motorowych.

Warto pamiętać, że czerwiec jest miesiącem najkorzystniejszym pod względem wynajmu jachtów. Piękna pogoda, nieco niższe niż w wysokim sezonie temperatury, spokojne morze i wspaniałe widoki – to dzięki tym czynnikom czarter jachtów w Chorwacji wciąż przeżywa wielkie zainteresowanie.

Co zwiedzić jachtem?

Chorwacja nie bez powodu nazywana jest krajem tysiąca wysp, jest ich bowiem aż 1 185. Jedynie 45 z nich jest zamieszkałych, z tego powodu reszta stanowi wyzwanie i wspaniałą przygodę dla odwiedzających je turystów. Również wspaniale utrzymana linia brzegowa i liczne zatoczki stanowią doskonała destynację dla żeglarzy.

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad czarterem jachtu w Chorwacji musisz wiedzieć, że kraj ten pełen jest historycznych miejsc i zabytków. Co więcej, przeważająca liczba dni słonecznych w roku sprawia, że miejsce to nabiera wspaniałego, śródziemnomorskiego klimatu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here