Depilacja laserowa – 2 aspekty, o których musisz wiedzieć!

0
1335
Depilacja laserowa – 2 aspekty, o których musisz wiedzieć!

Depilacja laserowa to zagadnienie, o którym głośno jest już od co najmniej kilku lat. Jednak dopiero od niedawna dostęp do tego zabiegu stał się tak powszechny. Obecnie większość salonów kosmetycznych posiada laser w swoim gabinecie, choć oczywiście nie zawsze najlepszej jakości.

Depilacja laserowa – aspekt pierwszy, przygotowanie

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, zabieg depilacji laserowej stał się już dość powszechny. Nie oznacza to jednak, że można się na niego wybrać, ot tak, po pracy. Najpierw należy umówić się w danym salonie na pierwszą wizytę. Ta może nastąpić już na drugi dzień, ale czasem zdarza się tak, że zainteresowany musi poczekać nawet miesiąc. Dlaczego? Wbrew pozorom wcale nie dlatego, że salony mają tak rozpisane terminarze. Okazuje się, że przygotowania do zabiegu niekiedy obejmują właśnie cztery tygodnie. Mowa tu przede wszystkim o tym, że skóra nie powinna być świeżo opalona. Organizm z kolei nie powinien być pod wpływem ziół, a także herbatek odchudzających. Nie zaleca się również przez okres miesiąca przed zabiegiem przyjmowania suplementów diety. Z kolei dwa tygodnie, to czas który trzeba odczekać po kuracji antybiotykiem. O te wszystkie kwestie klient/ka zostanie zapytana przez kosmetyczkę i wówczas może zapaść decyzja, że termin zabiegu należy przesunąć. Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań to może być wykonany od razu. Pod warunkiem, że skóra nie została natłuszczona żadnym kremem, nie jest po peelingu chemicznym, a także została maszynką pozbawiona owłosienia. To bardzo istotne, by zastosować właśnie maszynkę. Niedopuszczalny jest depilator, wosk, a także pinceta.

Depilacja laserowa – aspekt drugi, zalecenia po zabiegu

Depilacja laserowa jest zabiegiem uznawanym za bezpieczny. W związku z czym nie ma zbyt wiele zaleceń, których należałoby restrykcyjnie przestrzegać po jej przeprowadzeniu. Należy jednak nastawić się na możliwość wystąpienia zaczerwienień i delikatnych podrażnień. Jeśli te nie znikną po kilku godzinach warto skontaktować się z osobą, która przeprowadzała zabieg. Jeśli problem utrzyma się kilkanaście godzin to należy bezzwłocznie zatelefonować do wspomnianego specjalisty. Po depilacji laserowej nie powinno się nakładać na skórę balsamów i kremów. Niewskazane jest również stosowanie peelingów i wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. Nie zaleca się również korzystania z sauny i basenu. Specjaliści tacy jak https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ o wszystkich zaleceniach poinformują swoich klientów. Na samym początku podadzą kwestionariusz który należy wypisać i podpisać. Wówczas jest to jasny przekaz, że zapoznano się ze wszystkimi zaleceniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here