Powierzchnie magazynowe na Śląsku

0
1071
opole śląsk

Śląsk to region kojarzy nam się głównie z kopalniami, ale przecież nie tylko tym mieszkańcy tam żyją. Z kopalniami jest problem, bo przestają być rentowne, ale sam region ma wiele do zaoferowania. W ostatnich latach mocno rozwinęła się turystyka. Widać też w każdym mieście i na jego uboczu powstające powierzchnie magazynowe na Śląsku. Na pewno Śląsk jest miejscem dającym szanse na rozwój. Mieszkając tam mamy bardzo blisko do Czechów czy do Słowaków. Na pewno Śląsk jest też ściśle powiązany z Niemcami. Szanse na rozwój i zarobek mają tam wszyscy.

Nie ma, zatem się, co dziwić, że z roku na rok przestrzeni magazynowych jest coraz więcej. Trzeba korzystać z okazji i budować to, co jest popularne. Z nowo powstałych przestrzeni magazynowych zyski mają wszyscy. Firma budująca magazyny zarabia na ich wynajmie. Druga firma przenosi się na Śląsk zmieniają rynek i zwiększając swoje szanse zysku. Mieszkańcy mają pracę, ale i okoliczne miejscowości mogą zyskać na tym, bo odwiedza ich więcej osób. Jest to naprawdę bardzo duży zysk, a zatem ten region to ma ogromne szanse. Czy je wykorzysta? To się okaże, bo jednak konkurencja jest bardzo duża. Widać to najlepiej po Małopolsce, która również nie chce być w tym gorsza.

Wynajem powierzchni magazynowych

Nie każdą firmą stać na to, żeby stawiać własną halę. To jest dość kosztowne i ryzykowne, bo przecież zaczynając swoją działalność nie wiemy czy to się uda czy nie? Wybierając wynajem może i ponosimy koszty, ale nie ponosimy zbyt dużego ryzyka. Jeśli coś pójdzie nie tak to wynajem zostanie rozwiązany i wszystko się kończy. Do wyboru są różne lokalizacje takich miejsc magazynowych, dlatego bez względu na swoje wymagania każda firma coś dopasuje. Można stawiać na bliskość dróg ekspresowych i autostrad. Dla wielu firm ma to znaczenie, bo jeśli magazyn jest blisko zjazdu to w kilka chwil można wrócić na trasę.

W ten sposób jest się z dala od miasta i tylko na tym zyskamy. Powierzchnie magazynowe mogą mieć kilkadziesiąt metrów, a mogą ich mieść tysiące. Wszystko będzie zależne od tego, co produkujemy i co sprzedajemy. Można trzymać towar w takim magazynie, a sklep mieć gdzieś indziej. Można również mieć siedzibę i magazyny w jednym miejscu. Lokalizacja na pewno ma znaczenie i trzeba to sobie bardzo dobrze przemyśleć. Wszystko zależne jest od tego, czym się zajmujemy. Są takie firmy, że nawet, jeśli będą gdzieś na uboczu to klienci chętnie do nich dotrą i będą robić u nich zakupy.

Koszty wynajmu przestrzeni magazynowych

Koszty są uzależnione do lokalizacji. Im bliżej centrum i strategicznych miejsc tym cena będzie wyższa. Na cenę wpływ ma to czy blisko są drogi dojazdowe. Na pewno cena to również wielkość powierzchni wynajmowanej przez nas. Im większa powierzchnia tym cena jest niższa za każdy metr kwadratowy. Analiza ceny i zalet konkretnej lokalizacji da nam pełny obraz tego czy się tym interesować czy nie. To ma bardzo duże znaczenie dla przyszłości firmy. Nie kierujemy się kosztami, ale zyskami. Im bliżej będziemy klientów tym łatwiej będzie można na tym zarobić, a zatem nasza firma, mimo że ponosi spore koszty wynajmu to tak naprawdę bardzo dużo zarobi.

Dostępność przestrzeni magazynowej

W niektórych miejscach nie ma żadnych szans, żeby znaleźć miejsce na swoją firmę. Im bardziej popularne miejsce na Śląsku tym więcej jest chętnych do wynajmu. Region cały czas stara się zaspokajać potrzeb potencjalnych klientów tworząc nowe miejsca magazynowe. Czasami trzeba poczekać na ukończenie nowej inwestycji, żeby można było z niej skorzystać. Jeśli mamy upatrzone miejsce gdzie interesuje nas magazyn to trzeba na bieżąco sprawdzać ofert. Dobrym pomysłem jest również zgłosić się do biura nieruchomości i zlecić im szukanie konkretnego miejsca. Mają możliwości, jakie przyniosą nam bardzo dobre efekty, a zatem jest to rozwiązanie, które warto byłoby wziąć pod uwagę. Śląsk się rozwija przez cały czas, przyciąga coraz więcej firm z całego kraju. Jest to miejsce godne rozważenia na siedzibę czy też na filię własnej firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here