Piece komorowe – jakie rozwiązania znajdziemy w ofercie producentów?

0
1274
Piece komorowe

Piec to niezwykle istotna maszyna w każdej piekarni. To od jej efektywności zależy wydajna produkcja oraz jakość powstałego pieczywa. Dlatego piekarnie powinny stawiać na nowoczesne maszyny. Takie właśnie są piece komorowe.

Piec piekarniczy – co możemy znaleźć na rynku?

Współczesny rynek oferuje właścicielom piekarni rozmaite wersje maszyn. Potrzeby ich klientów są w końcu zróżnicowane, co przekłada się na zastosowanie określonych rozwiązań. Piece piekarnicze różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale także liczbą komór i sposobem ogrzewania. Na rynku możemy znaleźć chociażby piece wsadowe z ruchomym trzonem. Maszyna ta posiada komorę wypiekową, która opuszcza piec na specjalnych rolkach. Dzięki temu w prosty sposób można nałożyć kolejne porcja ciasta. Nieco innym rozwiązaniem są piece obrotowe, dzięki którym równomierne pieczenie nie stanowi już żadnego problemu. Pomocny w tym jest specjalny wózek, który obraca się wewnątrz komory razem z ciastem. Wykorzystuje w tym celu zjawisko konwekcji, które pozwala równomiernie ogrzewać komorę podczas pracy maszyny.

Piece komorowe – co je wyróżnia?

Obecnie piece bez problemu można dopasować do wielkości pomieszczenia produkcyjnego. W małych i średnich piekarniach sprawdzą się maszyny o powierzchni nie większej niż 10 m2. Dzisiejsi producenci oferują także rozwiązania, które nie zajmują wiele miejsca, a które dają maksymalnie dużą powierzchnie wypieku. W dużych piekarniach sprawdzą się z kolei wielomodułowe piece komorowe. Taka maszyna oferuje kilka półek wypiekowych, z których każda może posiadać inną moc grzania oraz temperaturę. W ten sposób możliwe jest więc pieczenie różnych wypieków w jednym czasie. Takie rozwiązania są dostępne chociażby pod tym linkiem https://bakeres.pl/piece-piekarnicze-komorowe/. Co ciekawe, takie urządzenia można rozbudowywać o kolejne niezależne komory. Piece komorowe są więc idealną opcją dla piekarni, które oferują rozmaite wypieki. Dzięki temu wydajność linii produkcyjnej będzie bardzo wysoka, a koszty produkcji zostaną obniżone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here