Jak wybrać modny stój kąpielowy na lato?

0
1283

Stroje kąpielowe są przez nas wybierane dość przypadkowo. Kupujemy je na kilka dni przed letnim wyjazdem i bierzemy po prostu… to co jest. Nie zawsze jednak wyglądamy w tym dobrze. Odpowiednie dopasowanie stroju kąpielowego nie jest bowiem wcale taką łatwą sprawą. Jak wybrać model modny i jednocześnie pasujący do naszej figury?

Stroje kąpielowe dla sylwetki typu klepsydra

Typ sylwetki klepsydra określamy jako idealny kształt kobiecy. Ramiona są wtedy bowiem tej samej szerokości, co biodra, a szczupła talia tworzy wyraźne wcięcie. Do tego typu sylwetki pasują niemal wszystkie stroje kąpielowe. Równie dobrze będą leżały stroje dwuczęściowe, jak i jednoczęściowe, bardziej i mniej zabudowane. Z pewnością jednak, dla podkreślenia sylwetki najlepszym rozwiązaniem będzie jednoczęściowy strój o stonowanej, jednolitej kolorystyce i charakterystycznym wcięciu w talii.

Stroje kąpielowe dla sylwetki typu jabłko

Panie jabłka, a zatem panie o dość równomiernie rozłożonych krągłościach w okolicy brzucha, muszą natomiast postawić na stroje kąpielowe modelujące sylwetkę. Najlepiej sprawdzą się stroje jednoczęściowe, trzymające brzuch w odpowiedniej pozycji. Dobrze też, by miały jednolity, ciemny kolor. Wzory mogą bowiem spowodować dokładnie odwrotny efekt i zwrócić uwagę na miejsce zbędnych, nienadających się do eksponowania krągłości.

Stroje kąpielowe dla sylwetki typu prostokąt

Panie o prostej, wręcz męskiej budowie ciała, muszą natomiast podkreślić talię i wyraźnie zarysować biodra. Właśnie dlatego konieczne są dla nich stroje dwuczęściowe, ewentualnie jednoczęściowe z głębokimi wcięciami po bokach. Najlepiej by kostium był bardzo wzorzysty. Nie zaszkodzi też push-up, podnoszący i modelujący niewielki biust.

Stroje kąpielowe dla sylwetki typu gruszka

Nieco więcej problemów, z doborem odpowiedniego stroju kąpielowego, będą miały też panie o sylwetce gruszki. One bowiem muszą zatuszować kilka mankamentów – dość pokaźne biodra i obfite pośladki. Linia bioder u pań o sylwetce gruszki jest bowiem wyraźnie szersza, niż ramiona. Dodatkowo te kobiety mają raczej niewielki biust. Właśnie dlatego polecamy stroje kąpielowe o dużych kontrastach, czyli chociażby z ciemnym, stonowanym dołem i jasną, kolorową górą. Dobrze sprawdzą się również staniki z falbanami albo bardotki, doskonale podkreślające dekolt.

Stroje kąpielowe dla sylwetki typu odwrócony trójkąt

Z kolei dla pań o szerokich ramionach i bardzo wąskich biodrach, a zatem posiadających sylwetkę typu marchewka lub odwrócony trójkąt, polecamy stroje kąpielowe odwrotnie kontrastujące. Warto więc postawić na wzorzyste majtki z dodatkowymi aplikacjami i wiązaniami oraz stonowaną górę. Stanik może mieć też kształt trójkąta oraz ramiączka wiązane na szyi. W ten sposób odwrócona zostanie uwaga do szerokich ramion. Inaczej wizualnie rozłożą się też proporcje ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here