Jak wgrać napisy do filmu

0
6021
napisy do filmu

Większość współczesnych odtwarzaczy wideo obsługuje oparte na plikach nakładki napisów. Jeśli tak nie jest, należy rozważyć przejście na te odtwarzacze wideo Windows, odtwarzacze wideo Mac lub odtwarzacze wideo z systemem Linux. Wszystkie są darmowe i wszystkie mają sprytne funkcje, a obsługa napisów jest niemniej interesującą funkcją.

W tym celu zademonstruje używanie VLC Media Player, ponieważ jest to darmowy i najpowszechniej wykorzystywany odtwarzacz wideo w chwili pisania tego tekstu. Ale znowu większość innych odtwarzaczy wideo działa w ten sam sposób.

Jak wgrać napisy do filmu

Jeśli nazwiesz plik z napisami dokładnie tak samo jak plik wideo (z wyjątkiem rozszerzenia formatu) i oba pliki pozostaną w tym samym folderze, wówczas VLC automatycznie załaduje plik z napisami natychmiast po załadowaniu wideo. Innymi słowy, po rozpoczęciu odtwarzania pliku wideo, VLC będzie szukać w tym samym folderze dla dowolnego pliku z napisami o tej samej nazwie.
Jeśli więc masz film o nazwie:
TheShawshankRedemption.mp4

Następnie należy nadać nazwę identyczną do napisów, na przykład:
TheShawshankRedemption.srt
Ręczna nakładka napisów
Jeśli chcesz zachować oddzielne nazwy plików, jeśli VLC nie rozpoznaje pliku napisów, którego chcesz użyć, lub jeśli masz wiele plików napisów i chcesz załadować określony plik, możesz użyć dwóch metod ręcznych.

Najpierw skorzystaj z menu i wybierz opcję Napisy> Dodaj plik z napisami …, aby przejrzeć i wybrać ten, którego chcesz użyć. Po drugie, możesz po prostu przeciągnąć plik napisów z Eksploratora plików (lub innego menedżera plików, którego używasz na Linuksie bądź Windowsie) jedyne co musisz zrobić to upuścić plik na VLC po załadowaniu wideo.

Korzystanie ręcznego wgrywania napisów jest stosunkowo proste. Nie jest tak szybkie i łatwe, jak powyższa metoda nakładki. Ale jest to darmowy sposób który obsługuje prawie wszystkie nowoczesne formaty wideo, nie bój się wypróbować tej metody.
Wystarczy uruchomić film ręczny, wybrać plik wideo jako źródło, przejść do zakładki Napisy, kliknąć Dodaj zewnętrzny SRT i wybrać plik z napisami.

wgrywamy napisy

Korzystając z tej metody, masz dwie możliwości: tryb „Tylko wymuszony” spowoduje wypalenie napisów w samych danych wideo, natomiast jeśli wyłączysz opcję „Tylko wymuszone”, podtytuł zostanie osadzony jako oddzielna ścieżka, którą można przełączać następnie można będzie ją wybrać jako wgrane napisy do filmu w jakimkolwiek odtwarzaczu wideo, jeśli będziemy tylko chciel obejrzeć nasz film. (W tej ostatniej opcji możesz osadzić wiele ścieżek napisów w jednym filmie).

Teraz, gdy już wiesz, jak dodawać napisy do filmu, możesz mieć nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał oglądać niczego bez napisów, które pomogą ci podczas oglądania zagranicznych hitów.Jeśli nie masz płyty, nie obawiaj się: nadal możesz dodawać napisy do pliku filmu. Musisz po prostu znaleźć napisy w Internecie na stronie Opensubtitles lub Subscene (są też inne dostępne opcje, ale polegając na własnym doświadczeniu wiem że na dłuższą drogę opłaca się praca tylko z tymi dwoma serwisami).

Warto zastanowić się z jakich powodów osobiście używasz napisów? Czy są zarezerwowane tylko dla zagranicznych tłumaczeń? Czy korzystasz z nich 24/7, ponieważ pomagają w zrozumieniu narracji. Świetnym sposobem na naukę języka na przykłąd angielskiego jest oglądanie filmów z napisami bardzo ułatwia to zrozumienie języka oraz pozwala nam osłuchać się z obcym akcentem.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany usługami strumieniowymi i nie przechowujesz kopii swoich filmów, dobrze jest wiedzieć, które usługi mają najwięcej filmów z opcjami napisów. Niestety nie jest to tak łatwe do znalezienia, jakby się wydawało

W przypadku napisów w języku angielskim, Netflix najprawdopodobniej ma największy wybór i planują, że wszystkie ich filmy będą miały napisy pod koniec 2018 roku. Hulu jest na drugim miejscu, a Amazon jest nieco w tyle pod względem wyświetlania napisów w filmach.

jak wgrac napisy do filmu

W przypadku napisów w języku innym niż angielski znacznie trudniej jest znaleźć usługę przesyłania strumieniowego. Z Netflix możesz zalogować się na swoje konto, udać się na stronę napisów (znajdującą się na samym dole strony głównej), wybrać interesujący cię język i pobrać napisy jeśli chciałbyś wgrać je do filmu na swoim komputerze bądź innym urządzeniu. Możesz także dodawać napisy automatycznie dzięki specjalnej usłudze od Netflixa, ale to trochę inny proces.

Niestety, obecnie nie ma sposobu, aby wyszukać napisy w języku innym niż angielski na Amazon lub Hulu. Jeśli YouTube jest twoim ulubionym miejscem do oglądania filmów masz szczęście ponieważ, ma dość dużą kolekcję klipów z napisami, a każdy film który ich nie ma może być tłumaczony automatycznie przez kliknięcie przycisku „CC” w oknie wideo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here