Jak usunąć gumę ze spodni

0
1588
jak usunąć gumę ze spodni

Ile razy zdarzyło się, że wkładając jakieś ubranie do pralki zauważyliśmy, że do materiały przyklejona jest guma do żucia? Myślę, że co najmniej jeden raz na pewno. Niestety nie ma na tą chwilę płynu, czy proszku, który byłby przeznaczony stricte do usuwania gum z ubrań. Tak więc jesteśmy zmuszeni zrobić to domowymi i sprawdzonymi sposobami.

Możemy zapytać się kogoś o jakieś dobrze metody, albo przeczytać o tym w internecie. Ja postaram się opisać kilka fajnych sposobów na to, jak usunąć gumę ze spodni, ale nie tylko. Bo może się zdarzyć, że przyklei nam się do płaszcza, bluzy, czy koszulki, a przy naszym pechu może być to nawet but.

Jeżeli nigdy nie próbowaliśmy usuwać gumy do żucia z materiału, to na pewno przed odklejeniem musimy wiedzieć, jak to dokładnie zrobić. Najważniejsze, to nie usuwać jej szybko, odklejać ją powoli, tak aby przy okazji nie uszkodzić materiału. Jeden z najprostszych sposobów i zresztą najczęściej używanych jest taki, że fragment materiału, do którego przyklejona jest guma powinniśmy włożyć na chwilę do zamrażalki. Aby ubranie nie przesiąknęło zapachem rzeczy, które mamy zamrożone, warto zabezpieczyć je, wkładając do worka, lub siatki.

Po wyjęciu spróbujmy delikatnie oderwać gumę od ubrania. Możemy to zrobić nożem, albo jedną częścią nożyczek, przy tym musimy pamiętać o bardzo istotnej kwestii, a mianowicie o tępym nożu. Nie może być ostry, ponieważ w każdej chwili po prostu możemy zniszczyć nasze ubranie, a przecież tego byśmy nie chcieli. Tak więc tępe ostrze i zamrażalka. Albo – jeżeli nie mamy miejsca w naszej zamrażalce, to ją możemy zastąpić kostkami lodu, które kładziemy na ubraniu i które równie dobrze się sprawdzą.

A co położyć pod ubranie?

spodnie

Najlepiej kawałek folii aluminiowej, albo siatkę, ponieważ lód bardzo szybko nam się roztopi, więc być może potrzebne powtórzenie tej czynności. Czasem jednak i to nie wystarcza, ponieważ może zdarzyć się, że zostanie po gumie plama, która nieprędko się zmyje. Tak więc musimy ten fragment ubrania namoczyć w odplamiaczu i po dłuższej chwili włożyć do pralki i wyprać. Plama powinna być nasiąknięta odplamiaczem, wtedy uda się całkowicie ją usunąć.

Pamiętajmy, że prać powinniśmy w możliwie jak najwyższej temperaturze, jaka jest dozwolona na tym ubraniu, tak więc jeśli jest to sześćdziesiąt stopni, w takiej temperaturze powinniśmy wyprać nasze spodnie. Niska temperatura może nie zadziałać i wtedy zmuszeni będziemy do kolejnego prania. Jeżeli jednak mimo to guma cały czas jest przyklejona do naszych spodni, to możemy użyć innego sposobu, tym razem będzie potrzebny nam ocet, który właściwie jest w każdym domu, a przy tym jest niedrogi, nie poniesiemy więc dużych kosztów.

Tego płynu potrzebujemy około jednej czwartej szklanki. Ocet musimy zagotować, tak aby był gorący, najlepiej to zrobić w małym garnku. Kiedy już ma wysoką temperaturę, moczymy w nim szmatkę, lub gąbkę i nakładamy delikatnie na plamę i obszar w około niej. Po chwili guma powinna stać się bardzo elastyczna i miękka, powinna praktycznie sama odchodzić od materiału. To bardzo fajny niedrogi i prosty sposób na pozbycie się gumy. Oczywiście w tym wypadku również musimy być delikatni i ostrożnie zdejmować ją z ubrania.

Nie chcemy przecież, aby ulubione spodnie nie nadawały się do dalszego noszenia. A kto z was słyszał o usuwaniu gumy wykorzystując akcesoria kosmetyczne? Na przykład obcinacz do skórek, a konkretniej odpychacz. Możemy to wykorzystać, ale materiał musi być mocno naciągnięty. Najlepiej na tym przykładzie sprawdzą się dżinsy, które są twardym materiałem i gumę można usunąć mając te spodnie na sobie.

guma na butach

Może wydawać się to trudne, ale wcale takie nie jest. Po prostu spróbujmy zdrapać ją bardzo szybkimi ruchami. Można wykorzystać pierwszy sposób, czyli na chwilę włożyć do zamrażalki i zdrapać narzędziem do obcinania skórek.

Guma może przykleić się do naszych spodni w najmniej przewidywalnym momencie, wystarczy, że usiądziemy w miejscu, w którym ktoś tą gumę zostawił i już mamy mały problem, bo w biegu ani na szybko na pewno jej z materiału nie usuniemy. Musimy więc jakoś dotrzeć do domu i wtedy ją usunąć.

Jak widzimy, sposobów na usunięcie gumy jest kilka i tak naprawdę warto sprawdzić je wszystkie, albo chociaż kilka z nich. Niektóre zabiorą nam więcej czasu i naszej cierpliwości, ale kiedy znowu nam się coś takiego przytrafi, będziemy wiedzieć, jaka metoda jest dla nas najlepsza i najprostsza i przy okazji możemy się swoją wiedzą na ten temat podzielić ze swoimi bliskimi, czy znajomymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here