Jak malować oczy cieniami

0
1994
ładna buzia

Część kobiet uwielbia makijaż. Malują się codziennie, intensywnie (lub też nieco mniej), nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez uprzedniego wykonania makijażu. Robią to z różnych powodów. Jednym z nich jest lepsze samopoczucie – gdyż kobiety istotnie podkreślają, że z makijażem czują się piękniejsze, bardziej pewne siebie, odważne; innym powodem może być to, że wykonywanie makijażu sprawia im po prostu przyjemność.

Istotnie, wiele kobiet przyznaje, że wykonywania makijażu jest czynnością, której wykonywanie samo w sobie sprawia przyjemność. Testowanie nowych kosmetyków, nowych sposobów wykonywania makijażu, nowych kolorów – część kobiet naprawdę to uwielbia. Zazwyczaj wiedzą one, jak się malować, by wyglądać ładnie i by makijaż podkreślał ich urodę.

Z drugiej strony nie wolno jednakże zapominać, że istnieje również bardzo liczne grono kobiet, które od makijażu wręcz stronią. Dzieje się tak z różnych powodów. Jak pokazują statystyki, większość z pań, które makijażu zdecydowanie unikają usprawiedliwiają się tym, iż po prostu nie umieją go wykonać (więc po co w ogóle tracić czas próbując?). Podkreślają one, iż w ich odczuciu wykonywanie makijażu to istna czarna magia.

Jak malować oczy cieniami?

Który odcień szminki będzie najbardziej odpowiedni do mojego typu urody? Jak trafnie dobrać kolor podkładu?” – bardzo często pytają kobiety, rozkładając bezradnie ręce. Co prawda w internecie dostępne są wręcz setki tutoriali, które mogą być bardzo pomocne, jednak – jak się okazuje – nie jest to pomoc wystarczająca, która rozwiązałaby problem.

jak malować oczy cieniami

Nieco mniej (aczkolwiek wciąż wiele) kobiet twierdzi, iż zdecydowanie lepiej czuje się bez makijażu i – w ich przekonaniu – tylko by je on postarzał lub generalnie sprawiał, że wyglądałyby o wiele gorzej, niż w naturalnym wydaniu. Rzecz jasna, są to jedynie subiektywne odczucia badanych pań, jednakże jest to bardzo istotny powód skłaniający kobiety do rezygnowania z makijażu.

I w tym momencie nasuwa się dosyć oczywiste pytanie – które rozwiązanie jest lepsze? Lepiej stać po stronie zwolenniczek, czy też przeciwniczek makijażu? Cóż, prawidłowa odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Nie ma bowiem rozwiązania, które byłoby lepsze niż inne. Jednakże chcielibyśmy udzielić wszystkim paniom pewnej rady – najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest to, które sprawia, że czujecie się bardziej komfortowo. Nie wolno się nigdy do niczego zmuszać.

Pamiętajmy również o tym, że nie wolno także zmuszać do niczego innych – a więc wszystkich kobiet znajdujących się w naszym otoczeniu. Jeżeli pewna kobieta lepiej czuje się w naturalnym wydaniu, bez makijażu, pozwólmy jej być sobą . Nie zadajmy jej w kółko pytań w stylu: „jesteś chora? Źle wyglądasz!”, „Nie zdążyłaś się pomalować?”, „Powinnaś spróbować odrobiny makijażu, dlaczego się tak opierasz?”.

I analogicznie, kolokwialnie mówiąc, dajmy również spokój tym paniom, które makijaż uwielbiają. Nie zarzucajmy im, że malują się zbyt wiele, że powinny nieco przystopować, że makijaż je postarza. Jeśli to lubią – pozwólmy im być takimi, jakie chcą. Przecież właśnie wtedy będą najszczęśliwsze!

Nie ma jednak co ukrywać – wykonanie makijażu może być dla wielu pań nie lada wyzwaniem, a także przysłowiową czarną magią. Jednakże jeśli zgłębimy kilka podstawowych technik makijażu, przestanie on być dla nas nierozwiązywalną zagadką. Wręcz przeciwnie – stanie się łatwiejszy niż kiedykolwiek i zacznie sprawiać nam przyjemność! Skąd posiąść widzę na temat podstawowych technik makijażowych?

oczy cieniami

Nieocenioną pomocą może się w tym przypadku okazać Internet oraz tysiące artykułów oraz tutoriali w formie filmików instruktażowych. Ich ogromną zaletą jest to, iż są one bardzo proste i w przystępny sposób pokazują, jak wykonać oryginalny makijaż na każdą okazję. Z ich pomocą będzie go w stanie wykonać każdy, nawet kobiety, które nie posiadają dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Dla każdego jest więc nadzieja – naprawdę każda kobieta może nauczyć się wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych makijaży – potrzebna jest tylko odrobina chęci, cierpliwości i zapału.

Cierpliwość jest naprawdę ogromnie ważna – mało który makijaż udaje się bowiem za pierwszym razem! Niejednokrotnie potrzeba wielu prób – kilku, czasem nawet kilkunastu. Przede wszystkim nie należy się zniechęcać i rezygnować. Wszystko jest bowiem kwestią czasu i gwarantujemy, że po kilku tygodniach (w najgorszym wypadku miesiącach) każda kobieta może stać się mistrzynią makijażu (niejednokrotnie nie ustępującą wcale zawodowym makijażystkom).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here