Jak parzyć kawę

0
1823
ziarna kawy

Kto z nas nie lubi kawy. Jak się okazuje, kawa ma uniwersalny charakter. Dzięki niej możemy lepiej zacząć każdy dzień. Nie ma to, jak kubek ulubionej kawy z samego rana, tuż przed pracą, uczelnią lub szkołą. Kawa jest także świetna podczas przerw w pracy, szkole czy na uczelni. Umila nam nasze chwile oddechu przed kolejnymi często długimi godzinami poza domem. Poza tym zawsze lepiej jest ją pić w gronie naszych znajomych czy przyjaciół.

Zawsze przy okazji można trochę pożartować i oderwać się od rutyny dnia codziennego. Kawa jest także świetnym sposobem na to, by się z kimś umówić na mieście – z naszą najlepszą przyjaciółką, dawno niewidzianym przyjacielem czy z osobą, na której nam zależy. Jeśli nie wiemy, na co kogoś zaprosić, warto wybrać kawiarnię z dobrą kawą.

Kawa jest niezależnie od okoliczności dobra na wszystko

Ale niestety, często kawa dostępna w kawiarniach, jest bardzo droga. Jednakże nie ma co się smucić. Zawsze możemy przygotować kawę samemu w domu. Jak parzyć kawę w domu tanim sposobem, by uzyskać świetny i niezapomniany kawowy smak? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Przede wszystkim to, jak parzyć kawę, by była smaczna i nie raziła nas swoim kwaskowym smakiem, zależy od typu kawy, którą kupimy. Niestety nie zawsze popularna i często reklamowana kawa jest dobra i nie każdemu smakuje. Może się okazać, że niezależnie od sposobu na to, jak parzyć kawę, dana kawa po prostu będzie nam nie smakować. Warto wiec najpierw rozejrzeć się wśród sklepowych półek i wybrać określoną kawę i ją przetestować.

kubek kawy

Nie polecamy kaw z niższych półek cenowych – kawy te są często bardzo niesmaczne i mogą nas nie zadowolić. Jednak nie brakuje ich fanów. Jeśli ktoś lubi kawę za 3 złote – nie ma problemu. Są jednak tacy, którzy wolą kawę za 30 złotych, a na tę za 3 złote nawet nie spojrzą. Podsumowując, zanim zaczniemy wypróbowywać sposoby na to, jak parzyć kawę, należy wybrać jedną ulubioną kawę i na niej testować różne sposoby jej przygotowywania. My polecamy kawę marki Lavazza i Mauro. Te dwie włoskie marki kawy są dla nas najpyszniejsze, a do tego nie porażają swoją ceną.

Przejdźmy teraz do metod, jak parzyć kawę. Przede wszystkim polecamy kupić ekspres do kawy, dzięki któremu przygotujemy kawę w kilka chwil. Ekspres ma dodatkowo tę zaletę, że kawa nie ma fusów, jest czysta i przefiltrowana. Ponadto nie jest gorzka w smaku, jak to zwykle bywa z kawą zaparzoną w kubku. Warto zainwestować w droższy ekspres ciśnieniowy. Dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się kawą na lata. Takie maszyny są z roku na rok tańsze, a czasem też możemy trafić na ciekawą promocję i kupić ekspres po niższej cenie. Drugi sposób na to, jak parzyć kawę, jest wykorzystanie kawiarki.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele wzorów i pojemności kawiarek. Kawiarki mają jedyną wadę – trzeba dokładnie je oczyszczać z fusów i pilnować, by nie stawiać kawiarki na zbyt dużym ogniu. Taka nieostrożność może skończyć się tym, że przypali się rączka kawiarki, która zwykle jest wykonana z plastiku. Kawa z kawiarki ma bardzo intensywny, charakterystyczny smak i aromat. Ponadto zapach kawy zaparzonej w kawiarce unosi się po całym domu.

Parzenie kawy w kawiarce to świetny sposób na poranną pobudkę. Nic bowiem lepiej nie budzi niż smak i zapach kawy. Trzeci sposób na to, jak parzyć kawę, to wykorzystanie szklanego dzbanka z filtrem do kawy. Dzięki takiemu dzbankowi przygotujemy aromatyczną i odfiltrowaną od fusów kawę. Taki dzbanek ma jeszcze jedną zaletę – dzięki niemu możemy ubić mleko do kawy. Takie dzbanki są obecnie dostępne np. w sklepie Ikea.

jak parzyć kawę

Podaliśmy nasze 3 najlepsze sposoby na to, jak parzyć kawę

Czy są jeszcze jakieś inne metody parzenia kawy? Oczywiście możemy wykorzystać ekspresy do kawy, w których zaparza się kawę z kapsuł. Takie przygotowanie kawy ma jednak swoją cenę. Kapsuły sporo kosztują i mogą na dłuższą metę okazać się dużym wydatkiem.

Jednakże jeśli kogoś stać na taki ekspres i kapsuły, to czemu nie. Obecnie na rynku są dostępne różne kapsuły, z których nie tylko przygotujemy kawę, ale również czekoladę, herbatę, cappuccino. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, preferencji smakowych i zasobności portfela.

Podsumowując, jeśli chcemy napić się kawy, jak z najlepszej kawiarni, nie musimy ciągle w niej bywać. Możemy taką kawę zrobić sami w domu. My podaliśmy swoje sposoby na to, jak parzyć kawę. A resztę, czyli ulubione dodatki do zaparzonej kawy, zostawiamy jej miłośnikom. Z pewnością będą wiedzieli co dodać do kawy, by smakowała tak, jak kawa zrobiona przez profesjonalnego baristę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here