Wycinanie plazmą – co powinieneś wiedzieć o tej technice obróbki?

0
1162
Wycinanie plazmą

Obróbka metalu to specyficzne rzemiosło, które wymaga wiedzy, zdolności oraz precyzji, a niejednokrotnie także wykorzystania zaawansowanych sprzętów i nowoczesnych technik, takich jak właśnie wycinanie plazmą. Maszyny CNC wykorzystują energię kinetyczną, która kieruje łukiem elektrycznym, dzięki czemu metal topi się i jest wyrzucany ze szczeliny cięcia. Wysokie temperatury w połączeniu z innowacyjną technologią oraz dokładnością cięcia sprawiają, że taka usługa niekiedy sporo kosztuje, jednak cena jest przeważnie adekwatna do jakości wykonania. Dowiedz się w jakich sytuacjach opłaca się skorzystać z tego rozwiązania.

Wycinanie plazmą – kiedy warto wykorzystać tę metodę?

Na wycinanie plazmą warto zdecydować się szczególnie wtedy, kiedy zależy ci na bardzo szybkim i precyzyjnym wykonaniu cięcia. Dzięki temu, że urządzenie CNC działa jedynie na miejsce przecinania, nie musisz martwić się o odkształcenia cieplne oraz jakość powierzchni poddanej działaniu wysokiej temperatury. Proces ten jest w pełni zautomatyzowany, a zatem odpada możliwość uszkodzenia obrabianego materiału czy błędu spowodowanego czynnikiem ludzkim. Bez problemu można tą metodą wykonać cięcia w stali nierdzewnej czy aluminium. Elementy, które najczęściej poddaje się obróbce plazmowej to przede wszystkim rury, siatki, blachy czy kształtowniki. Dzięki zaawansowanej technologii można wykonać cięcie nawet w materiale o grubości 70 mm.

Wycinanie plazmą – jak wybrać wykonawcę?

Jeśli myślisz o wycinaniu plazmą, najprawdopodobniej zależy ci na wysokiej jakości wykonanej usługi. W tym celu musisz zdecydować się na wykonawcę z doświadczeniem, który jednocześnie posiada odpowiednie maszyny i będzie wstanie obsłużyć Twoje zlecenie. Zanim podejmiesz współpracę, poczytaj więc na temat oferty, która Cię zainteresowała. Sprawdź na przykład propozycję tej firmy https://balustradykowalex.pl/oferta/ciecie-plazma/. Przedsiębiorstwo to, oprócz klasycznego cięcia, jest w stanie wykonać dla Ciebie również ukosowanie, żłobienie czy cięcie szablonowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here