Rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem drona

0
1063
Rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem drona

Nowy w świecie nowoczesnych dronów? Nie martw się, mamy cię pod opieką. Oto szybki przegląd tego, co każdy początkujący musi wiedzieć, aby znaleźć najlepsze drony za swoje pieniądze.

Tańsze drony niekoniecznie są dla początkujących

Jak wiele rzeczy w życiu, dostajesz to, za co płacisz z dronami konsumenckimi: Im więcej pieniędzy wydasz, tym więcej funkcji dostaniesz, które ułatwiają latanie. Na przykład, podczas gdy quad Hubsan X4 wspomniany na górze nie jest złym miejscem na początek, brakuje mu czujników znalezionych w dronie premium, aby pomóc mu samodzielnie zawisnąć w miejscu lub powrócić do Ciebie, jeśli znajdziesz się w korku.

Jak przypomina https://techpolska.pl/, GPS jest nieoceniony dla nowych pilotów dronów. Warto za niego zapłacić więcej, jeśli szukasz stabilnego lotu po wyjęciu z pudełka, zwłaszcza w przypadku fotografii lotniczej i filmów. Zazwyczaj nie znajdziesz go na dronach klasy zabawkowej, więc nowi piloci mogą uznać zabawkowe modele dronów za frustrujące, mimo że mogą być dobre do ćwiczeń.

Czasy lotu są nadal stosunkowo krótkie

Czas pracy na baterii to pięta achillesowa branży dronów. Chociaż istnieje kilka modeli, które mogą pozostać w powietrzu przez 30 minut lub więcej na jednym ładowaniu, może to mieć miejsce w idealnych warunkach testowych w kontrolowanym środowisku. Im szybciej latasz, tym więcej ważysz; im silniejszy wiatr, tym szybciej dron wyczerpie swoją baterię. Do tego dochodzi czas potrzebny na wzbicie się w powietrze i wylądowanie – a tego często nie uwzględnia się w specyfikacjach trybów lotu podawanych przez producentów.

Ogólna zasada z https://techpolska.pl/ mówi, aby wziąć to, co twierdzi producent i odjąć 5 do 10 minut dla średniej wielkości drona. Zabawkowe drony zazwyczaj osiągają od 5 do 7 minut dobrego lotu, choć niektóre mogą osiągać od 10 do 12 minut.

Cena drona to dopiero początek

Będziesz chciał kilka dodatkowych baterii, kilka zapasowych śmigieł, może niektóre osłony śmigieł i być może szybką ładowarkę, więc nie będziesz czekać godzinami, aby ponownie latać. Bardziej niż prawdopodobne jest, że rozbijesz się, co może prowadzić do kosztów naprawy – albo części zamiennych, albo odesłania go do producenta w celu naprawy.

Wszyscy oprócz Ciebie uważają, że są one niebezpieczne
Nie ma znaczenia, czy jesteś najbezpieczniejszym pilotem drona w okolicy, czy też mógłbyś wyrządzić więcej szkód, uderzając kogoś piłką baseballową niż dronem — osoby postronne mogą czuć się zagrożone. W końcu nic o plastikowych ostrzach wirujących z dużą prędkością nie krzyczy „bezpieczeństwo”.

Wszyscy będą zakładać, że naruszasz ich prywatność

Kiedy latasz w przestrzeni publicznej, a nawet na własnym podwórku, każdy, kto zobaczy, że to robisz, pomyśli, że szpiegujesz ich lub kogoś innego. Możesz stać na środku 20-hektarowego pola, nie mając nikogo w zasięgu wzroku, a Twój dron nie więcej niż 5 metrów bezpośrednio nad głową, a możesz skończyć odpowiadając na pytania o bycie podglądaczem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here