Producent altan ogrodowych zdradza 3 powody dla których kochamy altany ogrodowe!

0
2403
Producent altan ogrodowych

Spośród wielu wspaniałych kątów i kącików w domu i ogrodzie, jednym z naszych ulubionych jest altanka drewniana. Miejsce to łączy się z dziesiątkami wspaniałych wspomnień, wspólnymi chwilami z rodziną i przyjaciółmi, błogim leniuchowaniem czy pracami w ogrodzie. Dzisiaj więc postanowiliśmy przybliżyć wam trzy powody, dla których pokochaliśmy altany ogrodowe oraz zachęcić was do znalezienia dla niej miejsca także w swojej przestrzeni wokół domu. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze – altana ogrodowa jest wielofunkcyjna!

Najbardziej błahym powodem, dla którego kupuje się altany ogrodowe jest zwyczajnie… trochę cienia. I to wcale nie taki głupi powód! W naszym kraju lata są coraz bardziej upalne i suche, co jest drastycznie niebezpieczne, szczególnie dla seniorów oraz małych dzieci. Altanki drewniane, pawilony i wiaty ogrodowe zapewniają nam odpowiednią ilość cienia latem i pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem bez ryzyka groźnych powikłań zdrowotnych związanych z promieniowaniem UV.

Jak przekonuje producent altan ogrodowych Bdburchex, altanki mogą stać się dla nas miejscem relaksu, pracy, odrabiania lekcji, spożywania letnich posiłków, obchodzenia uroczystości itd. Lista może ciągnąć się metrami – altana ogrodowa jest latem jak „zielony salon”. To tutaj możemy po zmroku odetchnąć od letniej gorączki, wsłuchać się w cykady i poleniuchować.

Po drugie – altanka ogrodowa to prawdziwa ozdoba w ogrodzie!

Aranżacje ogrodowe nie ustępują dzisiaj w niczym wystrajaniu wnętrz. Potrafią zapierać dech w piersi i być prawdziwym dziełem sztuki, ale wymagają do tego dobrze dobranych elementów małej architektury. Altany ogrodowe są jednym z najwdzięczniejszych materiałów do wystroju i narzucania stylu w ogrodzie. W zależności od naszego widzimisię możemy pomalować altanę np. na biało, wyposażyć ją w gustowne latarenki, rattanowe meble ogrodowe, haftowane poduszki i zmienić w ten sposób w rustykalny zakątek.

altana

Altany ogrodowe z ciemnego drewna, o jednolitej geometrii, wyposażone w panele podłogowe, wysokie donice ogrodowe i mleczne światło LED wprowadzą natomiast bardziej nowoczesny i modernistyczny styl. Może on doskonale nawiązywać do wystroju wnętrza naszego domu – to my decydujemy o tym, jaki kształt będzie miała ogrodowa aranżacja. Dzięki altanie ogrodowej przestrzeń wokół domu przestaje być schematyczną rabatą z kilkoma bratkami i przeistacza się w prywatny park, funkcjonalny i przede wszystkim – piękny!

Po trzecie – drewniane altany ogrodowe są łatwe w montażu i utrzymaniu!

Nie bylibyśmy sobą, gdyby choć kilku linijek nie przejął nasz „duch rozsądku”. No właśnie, robiąc bilans tych typowo funkcjonalnych cech altanek ogrodowych, drewniane konstrukcje zdecydowanie wygrywają ze swoimi stalowymi i kamiennymi odpowiednikami. Altanki drewniane są łatwe w montażu, producenci oferują katalogowe rozwiązania w formie zestawów, przygotowanych do skręcenia w ogrodzie przez klienta. Co ciekawe, altany ogrodowe są impregnowane ciśnieniowo, dzięki czemu są odporne na szkodniki i czynniki atmosferyczne przez około 3-5 lat (producenci podają czasem nawet 10 lat, ale z doświadczenia polecamy by impregnacja altany drewnianej odbywała się nie rzadziej niż raz na około 3 lata).

altana poszerzona

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here