Paleta kolorów farb do włosów

0
2832

W skład podstawowego wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego wchodzi przede wszystkim paleta kolorów, bez której praca byłaby niemożliwa.

Każdy salon nawiązuje umowę z wybranymi markami, które dbają o bieżące wyposażenie salonu. Jednym z najważniejszych jest paleta kolorów farb do włosów, która nie tylko znacznie ułatwia pracę, ale ponadto ją umożliwia. Zdjęcia na opakowaniach farb nie zawsze bywają rzetelne, jednak paleta kolorów jak najbardziej, ponieważ pokazuje, jak farba wygląda na włosach w świetle naturalnym.

Podstawowym błędem jest używanie palety o bardzo ograniczonej gamie kolorystycznej, która kończy się zaledwie na paru odcieniach. Odstrasza to potencjalne klientki oraz znacznie wpływa na reputację salonu, który bardzo szybko zyskuje złą opinię, ponieważ nikt nie zechce skorzystać z takich usług.

Od pewnego czasu renomowane salony rozszerzają swoją ofertę o coraz to nowsze kolory.

Ich brak jest dużym błędem, który jest notorycznie popełniany. Mowa o takich kolorach jak niebieski, różowy czy zielony oraz wiele innych. Wszystkie te kolory, które są uważanie za nienaturalne, są pomijane, przez co salon traci klientów.

Kobiety uwielbiają nowości i wiąże się to oczywiście z oryginalnym i niepowtarzalnym kolorem włosów. Czerwień i brąz powoli schodzą na boczny tor, podczas gdy na scenę wchodzi szalona gama kolorystyczna.

Salon powinien zadbać nie tylko o specjalną paletę kolorów farb do włosów, ale również o sprawdzone i dobre farby, które zagwarantują sukces. Szkolenia także odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Nieumiejętnie przekazane informacje mogą wywołać katastrofę na głowie klientki, co będzie zawodem zarówno dla niej, jak i dla salonu i pociągnie za sobą niemiłe konsekwencje.

Ważne jest również to, aby uświadamiać klientki, które kolory bywają bardzo ciężkie do ściągnięcia z włosów, a także, które odcienie nie będą widoczne na naturalnym kolorze. Zaoszczędzi to kłopotów oraz niepotrzebnych konfliktów. Klienci bywają jednak również, o czym warto pamiętać.

Kolorowe włosy stały się hitem, który w szybkim tempie zalewa internet. Wiele marek farb wypuściło linię kolorów, które do tej pory były rzadko spotykane. Dzielą się one na farby, które wypłukują się w krótkim czasie oraz permanentne. W sprawie farbowania ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Jeśli stawiamy na jeden kolor, bez problemu możemy wykonać zabieg w zaciszu domowym. Jednak jeżeli marzą nam się różne kolory, wizyta w salonie jest jak najbardziej zalecana, aby uniknąć katastrofy na głowie.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here