Masz problematyczną skórę? Podpowiemy, jakie kosmetyki do golenia wybrać

0
2136
kosmetyki do golenia

Skóra problematyczna dotyczy nie tylko nastolatków czy kobiet, ale również dojrzałych mężczyzn. Ze względu na konieczność golenia jest bardzo często podrażniana. Dlatego konieczne jest stosowanie kosmetyków łagodzących, a także suplementów wzmacniających skórę i pozwalających pozbyć się niedoskonałości.

Po pierwsze: najważniejsze jest mycie

Choć skóra mężczyzn jest znacznie grubsza od skóry kobiet, to mimo wszystko często jest tak samo wrażliwa. Warto tutaj wiedzieć, że pielęgnacja skóry nie powinna rozpoczynać się po samym goleniu, lecz zdecydowanie wcześniej. Bardzo ważne jest odpowiednie mycie, przy czym nie trzeba tutaj stosować dużej ilości kosmetyków. Należy skórę przemywać tylko i wyłącznie zimną wodą, a następnie można jeszcze użyć oczyszczającego mydła z cynkiem. Po samym myciu twarzy poleca się także poprawić ukrwienie skóry poprzez jej delikatne klepanie. Przypominamy także, że mężczyźni z bardzo wrażliwą skórą powinni koniecznie golić się z włosem, choć ten sposób jest niestety bardziej czasochłonny, to jednak zdecydowanie mniej podrażnia skórę.

Ałun – niezbędny w pielęgnacji

Mężczyznom z bardzo delikatną skórą, która dodatkowo jest skłonna do alergii, poleca się stosowanie ałunu glinowo-potasowego. Warto wiedzieć, że był on znany ze swojego działania ściągającego i aseptycznego już w Starożytności. Polecamy Wam ałun w kostce, choć można wybrać także ten w sztyfcie, który ma działanie bakteriobójcze, a jednocześnie hamuje drobne krwawienia spowodowane podrażnieniem po goleniu. Tego typu minerału najlepiej używać codziennie, gdyż dzięki regularnemu stosowaniu może znacznie się poprawić stan skóry.

Kosmetyki – niezbędne dla każdego mężczyzny

Bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków po goleniu. Powinny one działać łagodząco i zapobiegać dalszym podrażnieniom. Bardzo ważny jest skład, najlepiej aby był możliwie najbardziej naturalny. Polecamy Wam stosowanie dermokosmetyków o silnym działaniu fitoregulacyjnym. Bardzo dobre właściwości ma prowitamina B5, która działa łagodząco, a jednocześnie opóźnia procesy starzenia. Warto także, aby kosmetyki dla mężczyzn Beardman.pl były stworzone na bazie alantoiny, która orzeźwia, a jednocześnie likwiduje szorstkość naskórka. Należy także wybierać produkty oparte na naturalnych olejach, np. z pestek winogron, czy ze słodkich migdałów. Bardzo dobre właściwości ma także olej makadamia czy oliwa z oliwek. Tutaj mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie pamiętajcie, aby kosmetyki nanosić na skórę i rozprowadzać opuszkami palców.

Jakich kosmetyków nie kupować?

Kosmetyki do golenia występują naprawdę w wielu wariantach. Wybór jest szeroki, przy czym trzeba pamiętać, że nie każdy kosmetyk wyróżnia się jakością. Otóż należy unikać produktów, które zawierają parabeny, gdyż pogłębiają problem podrażnionej skóry, a wręcz działają na nią destrukcyjnie. Również substancje modyfikowane genetycznie nie powinny być używane w kosmetykach, a to dlatego, że ich działanie regeneracyjne jest naprawdę znikome. Jednym z najgorszych produktów jest ten, który zawiera pochodne ropy naftowej, a także pochodne olejów mineralnych. Jeżeli Wasza skóra jest skłonna do podrażnień, a dodatkowo bardzo łatwo się przesusza, to koniecznie powinniście unikać kosmetyków, które w składzie posiadają wazelinę czy syntetyczne emolienty.

Czy można stosować wodę po goleniu?

Wielu mężczyzn uwielbia pięknie pachnące wody po goleniu. Niestety nie są one wskazane w wielu przypadkach, gdyż rzeczywiście mogą jeszcze bardziej powiększać problem podrażnień skóry. Swoistym winowajcą jest alkohol zawarty w tych produktach, który rzeczywiście nasila podrażnienia. Ale co także ważne, alkohol ma także pozytywne właściwości, a mianowicie odkaża rany i jednocześnie zapobiega zakażeniom bakteryjnym. Raz na jakiś czas nawet mężczyźni z delikatną skórą mogą zastosować wodę po goleniu, przy czym nie należy tego robić zaraz po ogoleniu się, lecz najlepiej po goleniu przemyć skórę zimną wodą, a po jakichś 15 minutach delikatnie skropić twarz wodą po goleniu.

Na samym końcu przypominamy Wam jeszcze, że ważne jest nawilżenie nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz, zatem konieczne jest spożywanie dużej ilości wody. Warto za to zrezygnować z gazowanych napojów kolorowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here