Jak zostać fizjoterapeutą?

0
1137
fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta pomaga osobom, które mają problem z niepełnosprawnościami ruchowymi, wracającym do sprawności po wypadkach i urazach, a także sportowcom w zachowaniu ich pełnej dyspozycyjności. Pracując jako fizjoterapeuta możemy przyjmować pacjentów oraz dobierać i planować sposób ich leczenia. W jaki sposób możemy zostać takim specjalistą? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-fizjoterapeuta/ 

Jak zostać fizjoterapeutą?

Żeby zostać fizjoterapeutą, musimy spełniać określone warunki. Możemy nim zostać, wówczas gdy posiadamy pełną zdolność do czynności prawnych. Dodatkowo musimy znajdować się w odpowiednim stanie psychicznym oraz fizycznym. Ważne jest też do podjęcia takiego zawodu, aby znać język polski w stopniu wystarczającym do wykonywania swojej pracy. Zgodnie z zasadami prawa, fizjoterapeuci powinni wykazywać się gminną postawą etyczną. Muszą oni posiadać również wysoką kulturę osobistą, a także odpowiednie wykształcenie.

Odpowiedni kierunek studiów

Kiedy chcemy pracować jako fizjoterapeuta, musimy przede wszystkim pójść na studia. Wiąże się to z tym, aby posiadać odpowiednie stopnie, a także wystarczające wyniki z matury. Studia na kierunku fizjoterapii prowadzone są najczęściej w Akademii Wychowania Fizycznego lub na Akademii Medycznej. Dobrymi fizjoterapeutami możemy zostać również po ukończeniu studiów wyższych pierwszego stopnia, czyli po wykonaniu licencjatu oraz drugiego stopnia magisterskich. Możemy również spróbować swoich sił, poprzez edukację na czteroletnich studiach podyplomowych. Żeby uzyskać tytuł specjalisty w fizjoterapii, musimy pomyślnie zdać egzamin PESoZ w Centrum Egzaminów Medycznych.

Zawód fizjoterapeuty

Do podjęcia studiów mamy wiele możliwości. Fizjoterapia jest to kierunek, który ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Mało jest jednak w naszym kraju dobrych fizjoterapeutów. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób rezygnuje ze studiów już po pierwszym roku. Bierze się to ze względu na sprawność fizyczną, a także brak wytrwałości. Praca fizjoterapeuty nie należy do najłatwiejszych. Możliwe, że na studiach będziemy mieli maksimum wiedzy, ale praktyki to co innego. Fizjoterapeuta powinien kształcić się oraz doszkalać przez cały czas.

Zobacz też: http://www.istaszow.pl/jak-wyglada-praca-fizjoterapeuty/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here