Jak wybrać odpowiednią lampkę biurkową dla siebie lub dziecka? Podpowiadamy!

0
1311
Lampka biurkowa

Odpowiednie oświetlenie podczas pracy bądź nauki to podstawa, która ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla wysokich wyników naszej pracy, ale i dla naszego zdrowia. Brak lampki biurkowej i wpatrywanie się w jedyne źródło światła, jakim jest monitor, skutkować może uciążliwymi problemami z widzeniem, bólem oczu i głowy, a także przewlekłym zmęczeniem. Jest to równie niebezpieczne dla dorosłego, jak i dla dziecka. Dlatego lampa biurkowa to absolutna podstawa każdego z nas!

Parametry lampek biurkowych – na co zwrócić uwagę?

Wybierając oświetlenie na biurko, powinniśmy kierować się kilkoma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim dotyczą one parametrów samych lampek biurkowych. Możemy zwrócić uwagę na ilość emitowanego przez lampę światła, na barwę światła żarówki i na możliwość regulowania jasności światła lub brak takiej funkcji.

Lampki na biurko a ilość emitowanego światła

Jeśli dużo pracujemy albo uczymy się i robimy to nawet po zmroku, to powinniśmy z całą pewnością zaopatrzyć się w lampkę na biurko, która tego światła emituje więcej. Jeśli zdecydujemy się na model o nietransparentnym kloszu, to światło nie będzie się rozpraszało, tylko będzie skierowane w konkretne miejsce. Może to być nie do końca bezpieczne i wygodne dla naszych oczu. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się więc lampka o abażurze, który rozproszy nasze światło.

Lampka biurkowa ze ściemniaczem

Kolejną ważną kwestią jest możliwość ściemniania i rozjaśniania światła. Bardzo często taka opcja znajduje się od razu w lampkach LED. Dzięki temu możemy dopasować jasność światła, chociażby do pory dnia, w której wykonujemy dane czynności. Ponadto, wiele dzisiejszych lamp biurkowych posiada także możliwość regulowania barwy światła. Dzięki temu możemy danej lampki używać nie tylko jako pomocy w nauce i pracy, ale i oświetlenia wspomagającego relaks. Jeśli chcemy działać na najwyższych obrotach, to powinniśmy ustawić chłodną barwę światła. Jeśli wolimy odpoczywać, to postawmy na cieplejsze odcienie. Lampki LED mają nawet możliwość całkowitej zmiany emitowanego koloru np. na różowy czy niebieski.

Jak dopasować lampkę biurkową do wielkości biurka?

Odpowiednia lampka na biurku jest również do niego dobrze dopasowana. Musimy zwrócić więc uwagę na wielkość blatu, ilość dostępnego miejsca i na tej podstawie wybrać odpowiedni model lampki. Jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca i każdy wolny skrawek blatu jest na miarę złota, to najlepiej zakupić lampkę biurkową z zaciskiem. Przypinamy ją do krawędzi biurka i tym samym jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo wolnego miejsca. Natomiast gdy znajdziemy kącik na biurku odpowiedni dla naszej lampki, to możemy zastanowić się nad modelami z podstawką. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się minimalistyczne, srebrne modele o prostej konstrukcji. Są one zazwyczaj bardzo cienkie i nie zajmują szczególnie dużej ilości miejsca. Ma to również spore znaczenie, jeśli chodzi o dopasowanie lampki do minimalistycznego wystroju wnętrza, w którym próbujemy osiągnąć jak najwięcej wolnej przestrzeni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here