Henna na brwi

0
3763

Codzienny makijaż jest nieodłącznym elementem dla wielu kobiet. Niektóre z nich traktują go jako rodzaj zabawy i w pewnym sensie tym właśnie jest. Nie powinnyśmy jednak traktować go, jako obowiązek, ponieważ jest to bardzo złe podejście.

Makijaż powinien być delikatny, aby uwydatnić zalety naszej twarzy i nadać jej zdrowego wyglądu.

Jeśli traktujemy go jako maskę, za którą łatwo się schować, wtedy zaczyna się problem. Makijaż jest jedynie dodatkiem, nie można jednak zapominać o odpowiednim dbaniu o naszą cerę, aby z czasem stawał się coraz mnie potrzebny. Dobra pielęgnacja to klucz do dobrego samopoczucia każdej kobiety. Do mody po raz kolejny powraca natura, dlatego już teraz warto zadbać o to, aby nasza cera nie potrzebowała kosmetyków do makijażu.

Jeśli mamy problem z cienkimi i rzadkimi brwiami, które u jasnowłosych kobiet są bardzo często niemalże niewidoczne, warto pomyśleć o zabiegu lub kosmetyku, który uwydatni nasze brwi, a my nie będziemy musiały przejmować się ich codziennym makijażem. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się henna na brwi, która jest łatwo dostępna i do kupienia za przysłowiowe grosze. Hennę znajdziemy w każdej drogerii i sklepie internetowym. Nie musimy również martwić się o kolorystykę, jeśli nasze włosy są w kolorze czerwonym. Oczywiste jest, że czarne brwi nie będą się z nimi komponować, dlatego paleta barw jest naprawdę szeroka. W przypadku włosów w kolorze czerwonym powinnyśmy zdecydować się na ciemnobrązowe brwi z rudym refleksem. Takie połączenie nada twarzy pięknego wyrazu.

Henna ma także swoje minusy, chociażby w postaci trwałości. Zabieg wymaga odnowy średnio co parę dni do tygodnia, zajmuje jednak niecałe dziesięć minut, dlatego nie jest to męczące. Możemy również zdecydować się na permanentny makijaż brwi, którego trwałość sięga nawet dwóch lat i nie wymaga poprawek aż do następnej wizyty, gdy pigment zacznie blaknąć. Warto jednak przestrzec, że jest to nieco bolesny zabieg, który obowiązkowo musi być przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę, której będziemy mogły zaufać.

Oddanie się w ręce osoby, która posiada wyłącznie wiedzę teoretyczną, może skończyć się dla nas przykrymi konsekwencjami. Między innymi czeka nas bardzo długi okres paradowania z brzydko wykonanymi brwiami, ponieważ zanikają same dopiero po paru miesiącach. Przed zabiegiem warto przeczytać opinie na temat danych salonów kosmetycznych, które świadczą takie usługi oraz umówić się z kosmetyczką na konsultację, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i omówić wybrany kształt brwi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here