Czapsy do jazdy konnej – czym są i kiedy je nosimy?

0
1012
Czapsy

Odpowiedni ubiór, to bardzo ważny element wielu sportów. Nie inaczej jest w przypadku jazdy konnej. Każdy, kto choć raz wsiadł na konia, wie jak ważne jest by nic co mamy na sobie nie krępowało ruchów. Czapsy do jazdy konnej są w pewnym sensie oficerkami, jednak zakłada się je o wiele szybciej. Co jeszcze sprawia, że czapsy do jazdy konnej są tak popularne?

Czapsy do jazdy konnej – co warto o nich wiedzieć?

Prawidłowy ubiór jeźdźca, składa się z kilku elementów, które łączą się ze sobą, tworząc spójną całość. Jednym z nich, są właśnie czapsy do jazdy konnej. Ich głównym zadaniem, jest skuteczna ochrona łydek, które odgrywają ważną rolę w czasie treningu czy zawodów. Osoby jeżdżące konno, używają ich bowiem do wydawania komunikatów wierzchowcowi oraz utrzymania się stabilnie w siodle. Między innymi dlatego, tak ważne jest aby były idealnie dopasowane. Jeżdżąc konno, czy uprawiając jakikolwiek sport, musimy zapewnić sobie stuprocentowy komfort oraz pełnie ruchów. Tylko tak, będziemy w stanie prawidłowo wykonywać wszystkie czynności. Czapsy do jazdy konnej, najczęściej produkowane są ze skóry. Jest to bowiem jeden z najbardziej trwałych materiałów, który wytrzyma naprawdę wiele, a do tego sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Warto również wiedzieć o tym, że wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje czapsów: oficerkowe oraz treningowe.

Czapsy do jazdy konnej – jak prawidłowo zmierzyć nogę?

Aby prawidłowo dobrać czapsy, musimy najpierw dokonać dokładnych wymiarów nogi. Potrzebna będzie nam do tego miara krawiecka. Na samym początku, mierzymy obwód łydki w jej najszerszym miejscu. Ważne aby miara dokładnie obciskała nogę. Zbyt luźne czapsy będą się zwijać. Następnie mierzymy wysokość, od ziemi do zgięcia pod kolanem. Ta wiedza jest szczególnie ważna, gdy dokonujemy zakupów przez internet, na przykład tutaj https://konik.com.pl/czapsy. Dzięki prawidłowo wykonanym pomiarom, możemy być pewni, że zamówione obuwie będzie dobrze dopasowane i nie będzie sprawiało żadnych problemów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here