Życie w plastikowym świecie

0
2020
Życie w plastikowym świecie

Obserwując najbliższe otoczenie można chyba powiedzieć, że nasze życie toczy się w plastikowym świecie. Tworzywa sztuczne spotykamy bowiem wszędzie, widzimy je w każdym domu, w sklepach (przede wszystkim spożywczych, ale nie tylko), magazynach, hurtowniach i wielu innych miejscach. A skoro jest ich tak dużo, czy można mieć pewność, że są one bezpieczne?

Opakowania plastikowe a żywność – wymagania i podstawy prawne

W związku z tym, że wciąż rośnie ilość żywności sprzedawanej w opakowaniach plastikowych, rosną również wymagania dotyczące tych opakowań. Podstawowe wymagania zawarte są w Rozporządzeniu Komisji Europejskiej dotyczą przede wszystkim składników materiału, z którego wykonano opakowania. Składniki te nie mogą przenikać do żywności w takich ilościach, które mogłyby źle wpłynąć na zdrowie człowieka. Nie powinny też pogarszać smaku i aromatu wyrobu. Każdy producent opakowań plastikowych jest zobowiązany przestrzegać tych wymagań. Normy wyznaczone przez Komisję Europejska, gdy chodzi o opakowania plastikowe, obejmują również:
* stosowanie wyłącznie substancji zatwierdzonych do użytku zgodnie z wykazem zamieszczonym w rozporządzeniu;
* potwierdzenie zgodności tzw. migracji globalnej substancji do żywności z uwzględnieniem ustalonych limitów;
* spełnianie limitu migracji specyficznej w przypadku, gdy limit migracji globalnej nie jest wystarczająco niski.

Perspektywy rozwoju opakowań plastikowych

Od kilku lat na polskim rynku utrzymuje się stała dynamika wzrostu produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Rośnie również ich eksport do krajów Unii Europejskiej, ale również do Rosji i Ukrainy. Dobra koniunktura gospodarcza i wzrost zużycia w krajach zachodnioeuropejskich sprawia, że każdy polski producent opakowań plastikowych ma pełne ręce roboty.

Skrzynki plastikowe producent

Wielka różnorodność w asortymencie skrzynek plastikowych nie ustępuje ilości innych opakowań z tego materiału. Skrzynki plastikowe producent świetnie nadają się do transportu, przechowywania, a także eksponowania różnych produktów, także spożywczych, takich jak owoce czy warzywa. Ich wymiary oraz kształty są przemyślane i zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić optymalne ułożenie towaru. Skrzynki plastikowe producent przeznacza nie tylko na żywność ( na owoce, mięso czy pieczywo), ale również są to kontenery do piwa i wód butelkowanych oraz wszelkiego rodzaju pojemniki magazynowe, nadające się do wykorzystania w ogrodzie, warsztacie albo na hali produkcyjnej. Klienci mogą liczyć na to, że producent skrzynek plastikowych zapewni im duży wybór, gdy chodzi o ładowność pojemników oraz dowolność w wyborze kolorów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here