Pedicure – zadbaj o piękne stopy!

0
1226
Pedicure

Piękne stopy to aspekt, na który szczególnie zwraca się uwagę w sezonie letnim. To właśnie wówczas zaczyna się moda na krótkie sukienki, a do nich czółenka z odkrytymi palcami czy piętami. Na co dzień zaczyna się także nosić sandały, które odkrywają znaczną część stopy. By być przygotowanym na taką ekspozycję warto zapewnić stopom pedicure.

Pedicure – charakterystyka zabiegu

Zabieg pedicure czy to w domowym zaciszu czy w profesjonalnym salonie kosmetycznym rozpoczyna się od złuszczenia skóry i jej nawilżenia. Efekt miękkich i gładkich stóp uzyskuje się po namoczeniu nóg w ciepłej wodzie wymieszanej np. z solą zmiękczającą. Można również zastosować specjalny peeling. Na temat mechanicznego usuwania zrogowaciałego naskórka np. przy pomocy pilników elektrycznych jest wiele opinii. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy jest to rozwiązanie dobre czy jednak szkodliwe dla skóry. Warto więc postawić jednak na bardziej sprawdzone metody. Kiedy skóra jest już odpowiednio wypielęgnowana można zająć się paznokciami. Skracanie, formowanie kształtu, a także usuwanie skórek, które przykrywają płytkę paznokcia. Na tym można już zakończyć pracę, jednak najczęściej wykonuje się kolejny krok jakim jest nałożenie lakieru na paznokcie. Może to być ten klasyczny, ale również hybryda czy tytan.

Pedicure – domowe i profesjonalne zabiegi

Domowe zabiegi na stopy są bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwalają utrzymać je w dobrej kondycji i zaoszczędzić sporo pieniędzy na częstych wizytach w salonie kosmetycznym. Jednak i ta druga jest pożądana. Zwłaszcza jeśli chce się nałożyć no hybrydę na paznokcie u stóp. Samodzielna aplikacja może niejednego przerosnąć, a jej efekt będzie znacznie odbiegał od tego jaki chciało s ię uzyskać. Co więcej, specjalistki np. z https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-stop są w stanie pomóc w leczeniu różnych problemów związanych ze skórą, a w razie konieczności będą wiedziały kiedy należy odesłać klientkę do specjalisty podologa. Domowa pielęgnacja sprawdzi się więc jako uzupełnienie profesjonalnych zabiegów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here