Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej

0
1538
jak zaktualizować sterowniki karty graficznej

Jeszcze parę lat temu nikt z nas nie zdawał sobie sprawy z tego, jak bardzo szybko technika rozwinąć swoje skrzydła. Zaledwie w przeciągu chwili, poczyniliśmy niezwykłe postępy pod względem wydajności naszych komputerów, czy to jednostek stacjonarnych, czy naszych laptopów. Niedawno posiadając w domu popularną skrzynkę, zajmowała ona nam bardzo dużo miejsca w naszych pokojach. Wielkość obudowy spowodowana była wielkością podzespołów jakie mieliśmy wsadzone do środka.

Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy jak stworzyć wydajniejszy sprzęt, jednocześnie zmniejszając jego wielkość. Nasze laptopy w tamtych czasach nie osiągały takiej wydajności i nikt z nas nie spodziewał się, że tak szybko będziemy mieli dostępne komputery przenośne, które będą aż tak wydajne. Każdemu z nas kiedyś praca, która wymagała porządnego sprzętu kojarzyła się tylko i wyłącznie z komputerem stacjonarnym. Dzisiaj nawet najbardziej skomplikowane operacje możemy wykonywać posiadając swojego laptopa kolanach.

Niestety, wiązało się to wtedy z tym, że za taki komputer musieliśmy zapłacić przynajmniej dwa razy więcej, niż za popularnego peceta. Na szczęście na dzień dzisiejszy każda z firm komputerowych posiada już odpowiednią wiedzę na temat minimalizacji sprzętu wraz z powiększeniem jego wydajności, a co za tym idzie, na rynku pojawiła się zdrowa konkurencja. Jak zapewne wiemy, im więcej osób oferuje dany sprzęt, tym ceny bardziej lecą w dół.

karta graficzna

Dla nas, jako dla klientów jest to jak najbardziej korzystna sytuacja. Jeśli kiedyś marzyliśmy o tym, żeby posiadać w domu sprzęt, który nie będzie nas przyprawiał o złość, za każdym razem, kiedy przy ładowaniu danej aplikacji zacznie się zacinać, to dziś mamy okazję sobie taki sprawić. Mamy szansę posiadać naprawdę porządne jednostki, w uczciwych i rozsądnych cenach. Z roku na rok producenci sprzętu komputerowego oferują nam coraz to lepsze podzespoły. Spowodowane jest to tym, że każdy z nich chce produkować i dystrybuować elektronikę najwyższej jakości.

Przy czym ceny ich poprzednich wersji znacząco się obniżają, jednocześnie dalej utrzymują pożądaną przez nas jakość. Niestety, musimy pamiętać o tym, że każdy sprzęt elektroniczny, wszystkie podzespoły komputerowe do właściwego działania potrzebują odpowiednich sterowników. Aktualizacja pozwolą nam cieszyć się doskonale działającymi grami, lub aplikacjami. Dzięki nim nie musimy się denerwować zacinającymi się klatkami, czy spadkami wydajności.

Zatem, jeśli zadajemy sobie pytanie, jak zaktualizować sterowniki karty graficznej, żeby uzyskać pożądany efekt, to możemy zrobić to w paru prostych krokach. Każdy producent kart graficznych, posiada swoją własną stronę internetową, na której możemy znaleźć wiele cennych informacji o podzespołach jakie posiadamy w swoim komputerze. Posiadając odpowiednią wiedzę, wybierając z dostępnych na ich stronach spisów musimy spośród nich wybrać model posiadanej przez nas karty graficznej.

Po takim wyborze zostaniemy przekierowani do odpowiedniej zakładki, na której znajdziemy dostępne sterowniki. Czasami okazuje się, że lista sterowników jest dość długa i możemy nie wiedzieć, który z nich wybrać. Oczywiście nasz wybór zawsze powinien wypaść na sterownik, który swoją datą wydania jest najmłodszy. Czasami, posiadając trochę starsze podzespoły, może się okazać, że sterowniki nie są już od jakiegoś czasu aktualizowane, ale nie zmienia to faktu, że zawsze najaktualniejszą opcją będzie ta, która znajduje się na samej górze listy.

jak zaktualizować sterownik

Taki wybór gwarantuje nam, że działanie naszej karty graficznej będzie najbardziej optymalne. Istnieje też druga, alternatywna opcja aktualizacji naszych sterowników do karty graficznej. Niektóre strony producentów posiadają automatyczne menadżery pobierania i aktualizacji sterowników. Ułatwia nam to cały proces z tego względu, że wystarczy pobrać taki menadżer na nasz komputer stacjonarny, bądź laptop, następnie go instalując. Po instalacji, jedynym krokiem jaki musimy podjąć jest to, żeby ten program uruchomić.

Taka aplikacja skanując nasz sprzęt komputerowy, sama dowie się tego, jakie podzespoły posiadamy w swoich komputerach. Następnie automatycznie sprawdzi, jaką wersję sterowników posiadamy dla danych podzespołów i sprawdzi ich aktualność. Jeśli okaże się, że nasze sterowniki na dzień dzisiejszy nie są aktualne, możemy sami zdecydować, czy zostawiamy je w takim stanie, czy skorzystamy z automatycznej opcji aktualizacji. Zaznaczając odpowiednią zgodę przy każdym podzespole, nasze sterowniki automatycznie zostaną zaktualizowane do najnowszej wersji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here