Amsterdam – czy warto zwiedzić holenderską stolicę?

0
937
co warto zwiedzić w amsterdamie
fot. Pexels.com

Amsterdam. Miasto pełne wąskich kanałów, rowerów i kawiarenek. Zwiedzanie Amsterdamu na pewno nie powinno się ograniczyć do spaceru po centrum, słynnej Czerwonej Ulicy czy rejsie po jednym z amsterdamskich kanałów. Dlaczego warto odwiedzić stolicę Królestwa Niderlandów? Co warto tam zobaczyć? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/co-robic-w-amsterdamie/

Miasto muzeów 

Amsterdam to miasto obfitujące w różnego rodzaju muzea. Na Placu Museumplein znajdują się najważniejsze ośrodki kulturowe, które można zwiedzić w stolicy. Znajdują się tu między innymi Muzeum Narodowe Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha czy Muzeum Stedelijk i Królewskiego Concertgebouw. Co ciekawe, jeśli jesteś posiadaczem karty I amsterdam City Card wstęp do muzeów jest darmowy. 

Ciekawe atrakcje Amsterdamu 

  • Royal Palace – pałac Królewski jest rezydencją króla Niderlandów. Budowla pochodzi z 1648 roku. Wyglądem nawiązuje do starożytnej architektury Rzymu. 
  • Kościół Westerkerk – inaczej zwany West Church to najsłynniejsza świątynia w stolicy Holandii. Historyczne miejsce, ponieważ niegdyś pod dachem kościoła spotykali się dawni monarchowie. Ciekawostką jest to, że w Westerkerk znajduje się miejsce pochówku znakomitego holenderskiego malarza Rembrandta. 
  • Hortus Botanicus Amsterdam – jeden z najstarszych ogrodów botanicznych na świecie. Tutaj można podziwiać aż 4000 gatunków roślin. Przechadzając się po terenie parku, można dostrzec wiele tropikalnych kwiatów czy bujne lecznicze zioła. 
  • Pllek – inspirująca restauracja położona tuż przy wodzie. Doskonałe miejsce na wypoczynek, w którym można dobrze zjeść, jak również zrelaksować się na jednym z leżaków. Jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Amsterdamu. 
  • Pomnik narodowy na placu Dam – monumentalny pomnik o pokaźnych gabarytach. Co roku 4 maja odbywają się tutaj uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar II wojny światowej oraz innych konfliktów zbrojnych. 

Zobacz także: http://www.istaszow.pl/jak-wyglada-sesja-podczas-pandemii/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here