Napisz na krzykaczu
Wyloguj sie Masz problem? Skorzystaj z pomocy.

Pytano

  • ONLINE78
  • PYTANIA231,530
  • LUDZIE27,674
  • ODPOWIEDZI2,312,108

napisz sprawozdanie z ciekawego wydarzenia z życia twojej klasy

Wasze rozwiązania (1)

  • W tej chwili odpowiadasz jako gość. Zaloguj się, aby inni mogli Cię poznać!
  • offline
    Maki ;] Rozwiązała: 20 ponad 3 lata temu

    W środe tj. 19 wrzesnia br., nasza klasa wybrała sie na wycieczke do Biskupina, zorganizowana przez pania Marte Nowakowską, nauczycielke histori. Celem wyjazdu bylo obejrzenie zrekonstułowanych osad ludzkich, pochodzacych z czasow kultury łużyckiej oraz udział w festynie arheologicznym, który nosił tytuł:W cieniu piramid. Odkrywał on bowiem tajemnice Egiptu.

    Zaraz po przyjeździe udaliśmy się na śniadanie, podczas którego moglismy poznac szczegulowy program pobytu. Obejrzeliśmy takze oryginalne pamiatki, oferowane przez gospodarzy rezerwatu w Biskupinie.

    Następnie spotkalismy sie z panią przewodnik, która najpier pokazała nam zachowaną chate pulacką az sprzed 126 lat.

    Pózniej podązylismy w kierunku prehistorycznego osiedla, bedacego sladem wspomnianej juz kultury łużyckiej. Dowiedzielismy się ze ogrod powstał 2700 lat temu.

    Po rozstaniu z ponia przewodnik żywo ruszylismy wyznaczonym szlakiem, prowadzacych do przeróznych ekspozycji ukazujacych zycie w Biskupinie i Egipcie.

    Pierwszą atrakcja bylo lepienie garnkow z gliny. Jak się pozniej okazalo w wielu z nas drzemie ukryty talent garncarski.

    Po zabawie z gliną poszlismy obejrzec stare pieczęcie i drzeworyty. Nastepnie ogladalismy rekonstrukcje prasy Gutenberga. Bylismy tez swiadkami kompieli w drewnianej balii i lapania wegorzy. Niektórzy z nas odwarzyli sie sztrzelac z luku a inni jezdzic na wielbladzie.

    Mielismy rowniez okazje przyjrzec sie fascynujacym fryzurom i makijazom egipskim. Kilka dziewczyn skorzystalo z usug fryzjerskich, decydujac sie na tzw. rzemyki lub kolorowe nitki wplatane we włosy.

    Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wrócilismy do Poznania. Z pewnoscią byla to wspaniala wycieczka do przeszlosci i to do tej bardzo odleglej. Na szczescie wyjątkowe przezycia zachowalismy w licznych pamiatkach i niecodziennych zdięciach, ktore dekorujac nasza klase przetrwaja długo.

    Zgłoś nadużycie
Copyright © 2011 Pytano.pl