Napisz na krzykaczu
Wyloguj sie Masz problem? Skorzystaj z pomocy.

Pytano

 • ONLINE59
 • PYTANIA234,694
 • LUDZIE28,352
 • ODPOWIEDZI2,447,665

napisz sprawozdanie z ciekawego wydarzenia z życia twojej klasy

Wasze rozwiązania (1)

 • W tej chwili odpowiadasz jako gość. Zaloguj się, aby inni mogli Cię poznać!
 • offline
  Maki ;] Rozwiązała: 20 ponad 5 lata temu

  W środe tj. 19 wrzesnia br., nasza klasa wybrała sie na wycieczke do Biskupina, zorganizowana przez pania Marte Nowakowską, nauczycielke histori. Celem wyjazdu bylo obejrzenie zrekonstułowanych osad ludzkich, pochodzacych z czasow kultury łużyckiej oraz udział w festynie arheologicznym, który nosił tytuł:W cieniu piramid. Odkrywał on bowiem tajemnice Egiptu.

  Zaraz po przyjeździe udaliśmy się na śniadanie, podczas którego moglismy poznac szczegulowy program pobytu. Obejrzeliśmy takze oryginalne pamiatki, oferowane przez gospodarzy rezerwatu w Biskupinie.

  Następnie spotkalismy sie z panią przewodnik, która najpier pokazała nam zachowaną chate pulacką az sprzed 126 lat.

  Pózniej podązylismy w kierunku prehistorycznego osiedla, bedacego sladem wspomnianej juz kultury łużyckiej. Dowiedzielismy się ze ogrod powstał 2700 lat temu.

  Po rozstaniu z ponia przewodnik żywo ruszylismy wyznaczonym szlakiem, prowadzacych do przeróznych ekspozycji ukazujacych zycie w Biskupinie i Egipcie.

  Pierwszą atrakcja bylo lepienie garnkow z gliny. Jak się pozniej okazalo w wielu z nas drzemie ukryty talent garncarski.

  Po zabawie z gliną poszlismy obejrzec stare pieczęcie i drzeworyty. Nastepnie ogladalismy rekonstrukcje prasy Gutenberga. Bylismy tez swiadkami kompieli w drewnianej balii i lapania wegorzy. Niektórzy z nas odwarzyli sie sztrzelac z luku a inni jezdzic na wielbladzie.

  Mielismy rowniez okazje przyjrzec sie fascynujacym fryzurom i makijazom egipskim. Kilka dziewczyn skorzystalo z usug fryzjerskich, decydujac sie na tzw. rzemyki lub kolorowe nitki wplatane we włosy.

  Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wrócilismy do Poznania. Z pewnoscią byla to wspaniala wycieczka do przeszlosci i to do tej bardzo odleglej. Na szczescie wyjątkowe przezycia zachowalismy w licznych pamiatkach i niecodziennych zdięciach, ktore dekorujac nasza klase przetrwaja długo.

  Zgłoś nadużycie
Copyright © 2011 Pytano.pl