Obuwie medyczne – sprawdzi się także poza szpitalem

0
1392
Obuwie medyczne

Zawody medyczne wiążą się z długą pracą w pozycji stojącej – dlatego jednym z najważniejszych elementów stroju medyka są buty. Lekarze najczęściej noszą charakterystyczne, białe buty medyczne, przypominające klapki. Skąd wzięła się popularność akurat takiego rodzaju obuwia?

Czym jest obuwie medyczne?

Pierwsze buty medyczne były chodakami z drewnianą podeszwą i skórzanym wierzchem. Lekarze i pielęgniarki używali po prostu niedrogich i wygodnych butów, powszechnie używanych przez mniej zamożną część społeczeństwa. Z czasem zaczęli nosić także inne rodzaje butów, jednak obuwie medyczne wciąż jest popularne ze względu na walory zdrowotne i wygodę, jaką zapewnia.

Buty medyczne muszą spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim muszą zapewniać właściwą pozycję dla stopy – w tym wypadku wygoda i zdrowie idą w parze. Ważne jest też, by umożliwiały skórze oddychanie – dlatego najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów i posiadają otwory wentylacyjne. Oprócz tego dużą zaletą jest, jeżeli można je szybko włożyć i zdjąć. Z tego powodu lekarze chętnie noszą takie buty medyczne, jak klapki.

W jakich miejscach warto nosić obuwie medyczne?

Wbrew nazwie, obuwie medyczne nie jest zarezerwowane wyłącznie dla lekarzy. Poza placówkami medycznymi chętnie noszą je także osoby pracujące przy sprzątaniu, a także w gastronomii. Dobrze sprawdzają się również jako obuwie domowe, choć są nieco droższe od najtańszych klapek. Są jednak o wiele tańsze od butów sportowych – można przejrzeć najpopularniejsze modele np. tu:  https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Obuwie-medyczne/2178493. Jeżeli myślimy o zakupie butów medycznych, warto zwracać uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane i czy mają specjalnie wyprofilowaną wkładkę. Da nam to pewność, że po wielu godzinach stania będziemy o wiele mniej zmęczeni. Warto pamiętać, że wiele lat pracy na stojąco może się negatywnie odbić na naszym zdrowiu – z tego powodu ważne jest, by dbać o zdrowe stopy i nogi jeszcze zanim zauważymy niepokojące objawy, takie jak chroniczne zmęczenie czy ból nóg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here