Napisz na krzykaczu
Wyloguj sie Masz problem? Skorzystaj z pomocy.

Pytano

 • ONLINE1
 • PYTANIA4
 • LUDZIE8
 • ODPOWIEDZI2,283,598
Jak odróżnić prawdziwą przyjaźń od fałszywej?

Każdy z nas na pewno się z kimś przyjaźni; tylko czy to jest prawdziwa czy fałszywa przyjaźń? Może nasza obecna przyjaciółka lub przyjaciel mydlą nam oczy kłamstwami, które tak świetnie mają dopracowane i zawsze wiedzą, kiedy i co w danej chwili odpowiedzieć. Na pewno każdego z nas to zastanawia. Czasami trzeba nam dużo czasu, by to zrozumieć. Pewne sytuacje sprawiają, że zauważamy kto się naprawdę dla nas liczy.

Jakie są różnice między prawdziwą a fałszywą przyjaźnią?

Przyjaźń prawdziwa to taka, gdzie obie strony nie mają przed sobą żadnych tajemnic i są ze sobą szczere, czasem nawet aż do bólu. Możecie na sobie polegać w każdej sytuacji i ze wszystkiego się zwierzyć, bo wiecie, że wasza przyjaciółka/przyjaciel nikomu waszego sekretu nie zdradzi. Przyjaźń to również wspieranie się nawzajem w trudnych chwilach takich jak, np. śmierć bliskiej osoby, utrata pupila lub zerwanie z ukochaną osobą. Przyjaźń to też wspólne wygłupy, wypad na miasto, zakupy. Można też czasem razem pomilczeć, to także wsparcie, gdyż sama nasza obecność już dużo daje. Takich wspaniałych cech w przyjaźni można byłoby wymieniać w nieskończoność, lecz trzeba wiedzieć jak w tej przyjaźni się odnaleźć.

Fałszywa przyjaźń to taka, gdzie dana osoba wmawia nam, że możemy się jej ze wszystkiego zwierzyć, bo nikomu tego nie powtórzy, a na drugi dzień i tak język będzie ją swędział, więc wygada o tym każdemu. W fałszywej przyjaźni zazwyczaj korzysta tylko jedna strona, bo ma z nas same korzyści. To my wysłuchujemy, co ma do powiedzenia, to my słuchamy, dlaczego właśnie rozstała się z chłopakiem, to my zapraszamy ją na zakupy, a gdy my chcemy się wygadać, wyżalić lub po prostu gdzieś pójść, wtedy nasz/a fałszywy/a przyjaciel/ciółka mówi nam, że nie ma czasu, że jest zajęty/a lub wymyśla inne preteksty. Taka osoba zazwyczaj jest zakochana w sobie, widzi tylko czubek własnego nosa; godzinami może przechwalać się swoimi osiągnięciami, ile schudła, kto ile razy powiedział jej komplement itd. Gdy coś jej/mu będzie w nas przeszkadzać po prostu znajdzie sobie inną przyjaciółkę, którą na pewno tak samo jak nas będzie okłamywać i wykorzystywać. Taka przyjaźń nie ma sensu trzeba ją jak najszybciej zakończyć, zanim nasz/a fałszywa przyjaciółka/przyjaciel wymyśli plan jak nas zniszczyć.

Gdy w prawdziwą przyjaźń wkrada się osoba trzecia

Gdy w naszą przyjaźń wkrada się inna osoba, osoba trzecia, wtedy zaczyna się wszystko komplikować. Osoba ta zaczyna być zazdrosna, wmawia nam, że nasza przyjaciółka/przyjaciel źle na nas wpływa i nas niszczy. Chwilami zaczynamy w to wierzyć, ale powinniśmy zastanowić się, jak poczuje się nasz/a przyjaciel/przyjaciółka, gdy będziemy chcieli zerwać z nim/nią kontakt z powodu nieporozumienia. Wtedy zaczynamy sobie zdawać sprawę, kto tak naprawdę jest dla nas ważny, komu możemy ufać a komu nie. Wystarczą wylane łzy nocami, by zrozumieć, że nasza przyjaciółka/nasz przyjaciel jest dla nas wszystkim a tamta druga osoba jest intrygantem

Powinniśmy się poważnie zastanowić, czy gdybyśmy byli biedni, gdybyśmy nie mieli markowych modnych ciuchów, gdybyśmy nie mieli nowoczesnych urządzeń, czy wtedy fałszywa przyjaciółka/przyjaciel przyjaźniłby/aby się z nami nadal, czy nie przeszkadzałoby jej to, że nie jesteśmy na czasie. Prawdziwego przyjaciela zaś to nie obchodzi w jakich sklepach się ubieramy, ile mamy w portfelu, nie liczą się dla niego takie szczegóły po prostu akceptuje nas takich jacy jesteśmy naprawdę i nie musimy przed przyjaciółmi udawać kogoś kim nie jesteśmy. Prawdziwy przyjaciel będzie Cię akceptować nawet wtedy, gdy wyjawisz mu najgorsze sekrety. Taka właśnie powinna być przyjaźń prawdziwa i szczera. W przyjaźni powinny się liczyć uczucia i to, co mamy głęboko w sercu, a nie to, kto gdzie coś kupił, bo to nie o to w tym chodzi.

Wasze opinie (35)

 • Musisz się zalogować, aby skomentować ten artykuł
 • Usunięty ponad 2 lata temu

  Zaiste jestem zdębiały, że jeszcze nie odszukałeś odpowiedzi na twoje pytanie, ogarnij tu : [LINK]

 • Usunięty ponad 2 lata temu

  Zgodnie z prawdą jestem osłupiały, że jeszcze nie dostałeś odpowiedzi na swoje pytanie, zajrzyj tutaj : [LINK]

 • Usunięty ponad 2 lata temu

  Kompletnie jestem osłupiały, że jeszcze nie masz odpowiedzi na twoje pytanie, ogarnij tam : [LINK]

 • Usunięty ponad 3 lata temu

  Fajny Artykuł

 • Usunięty ponad 4 lata temu

  Ciekawe ;3

 • Usunięty ponad 4 lata temu

  fajny artykuł

 • Usunięty ponad 4 lata temu

  fajny artykol masz talent

 • Usunięty ponad 4 lata temu

  No tak, to dość trudne żeby od razu "rozgryź" człowieka.

 • Usunięty ponad 4 lata temu

  świetny artykuł.

 • Usunięty ponad 5 lata temu

  Bardzo dobry artykuł!

 • Usunięty ponad 5 lata temu

  Bardzo dobry artykuł!

 • Usunięty ponad 5 lata temu

  Nie kumam jak można napisać artykuł przez "ó". Ale jest fajny

 • Usunięty ponad 5 lata temu

  Moja przyjaciółka jest taka dla mnie i mojej 2 przyjaciółki a twój artykół mi pomógł. dzięki

 • Usunięty ponad 5 lata temu

  Genialny artykuł.

 • Usunięty ponad 5 lata temu

  fajny .

Copyright © 2011 Pytano.pl